"Шахтар" випередив "Динамо" у рейтингу найбагатших клубів

Клуби ранжовані по бюджетах за сезон 2008/09, які, треба визнати, найчастіше дефіцитні.

Найбагатшим клубом України став донецький "Шахтар". Річний бюджетом "гірників" складає 85 мільйонів доларів.

Друге місце за київським "Динамо" - бюджет киян оцінюється у 60 мільйонів "вічнозелених".

Далі йдуть дніпропетровський "Дніпро" (58 млн. доларів), харківський "Металіст" (30 млн. доларів) і донецький "Металург" (25 млн. доларів).

Тут варто відзначити, що рейтинг зроблений не за методикою Deloitte (міжнародна аудиторська компанія, яка вже 12 років складає рейтинг найбільш прибуткових клубів світу - розбивши доходи футбольних клубів на три категорії: продаж квитків та абонементів на матчі, продаж прав на телетрансляції домашніх матчів і комерційні доходи).

Міжнародний підхід довелося змінити виходячи з українських реалій. Спонсорські контракти в Україні - таємниця за сімома печатками, як і суми рекламних угод. Спонсорські вливання - частіше за все теж кошти самих же власників. Фірмовою атрибутикою торгують одиничні клуби, а, наприклад, поширених в Європі клубних сезонних абонементів в українському футболі майже немає.

Тому в рейтингу клуби ранжовані по бюджетах за сезон 2008/09, які, треба визнати, найчастіше дефіцитні.

Більшість експертів стверджують, що до 80% доходів українські ФК отримують від спонсорів та продажу гравців. Додатковими статтями доходів клубів є здача в оренду і перепродаж гравців, а також ставки в букмекерських конторах. Але, тим не менш, сьогодні українські клуби збиткові, якщо розглядати тільки їх спортивну діяльність.

Читайте також:

"Шахтар" - 6-й, "Динамо" - 18-те у рейтингу найкращих команд світу

Європа визнала українську Прем'єр-лігу

Андрій Шевченко назвав винуватця своїх невдач у "Челсі"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: