Шевченко: Блохін на вірному шляху

Андрій Шевченко в ексклюзивному інтерв'ю "Профутболу" висловив свої думки щодо останніх результатів збірної України.

Капітан збірної України Андрій Шеченко в ексклюзивному інтерв'ю "Профутболу" прокоментував останні результати збірної України і розповів про перспективи нашої команди на Євро-2012.

- Ця остання поразка збірній Чехії стала справжнім шоком для всіх: для вболівальників, тренерів, футболістів. Як ви сприйняли цю гру?
- Ну мені теж було важко, звичайно. Все таки з Уругваєм команда грала дуже добре. Незважаючи на результат, показала дуже гарний футбол, атакувала, мала моменти. І вважаю, що було більше позитиву, аніж негативу, незважаючи на результат.

І, звісно, гра з чехами дуже розчарувала.

- Які є проблеми у збірній, що такі результати?
- Знаєте, проблем немає. Напевно це невпевненість гравців через те, що немає результату. Незважаючти на те, що це товариські матчі, є певний тиск, коли ти довго не можеш виграти. Напевно, десь хлопці занервували.

Все таки у команді багато молоді, а рівень гравців з "молодіжки" дещо відрізняється від рівню гравців національної збірної. Не у плані майстерності, а більше у плані психології. Для цього потрібен час.

Кожному гравцю треба дуже серйозно попрацювати над своєю психологією, тому що граючи за національну збірну, треба мати більше відповідальності, виходячи на футбольне поле.

- Можливо, це проблема товариських поєдинків. Не вистачає мотивації?
- Ні, немає значення. Коли ти виходиш на футбольне поле, ти передусім береш відповідальність за свою гру. І якщо кожен буде більш професіонально відноситися до справи - я не кажу що непрофесіональне відношення - я кажу з точки зору психології: треба брати більше відповідальності на себе.

У плані - я гравець національної збірної, я повинен брати на себе відповідальність, я повинен доказувати, що я гідний грати за збірну - тільки з таким бажанням, тільки з таким відношенням гравців до збірної є шанс грати і показувати гарний футбол.

- Ось збірна Чехії - вона зараз не є лідером європейського футболу. Теж зміна поколінь - доволі болісний момент. Чи є ця гра показником?
- Ця гра не є визначальною. Все таки ми на шляху того, шоб створити команду. Є багато позитивних моментів.

Візьмемо дві різних гри - з Уругваєм і Чехією. З Уругваєм збірна показала гарний футбол, був достатній темп. Можливо десь команда зіграла нераціонально, тому що двічі ведучи в рахунку, давали супернику відігратися і пропустили в кінці цей прикрий гол. Ось уже яку гру ми пропускаємо на останніх хвилинах - це показує те, що в команди ще немає досвіду.

Хороші, досвідчені команди, двічі ведучи в рахунку, не програють. Тому нам треба дуже багато працювати над психологією.

І я повторюся, що Олег Володимирович на вірному шляху. Він робить правильні перестановки, він працює з гравцями.

Тому треба вірити, сподіватися на краще. Адже якісь українських футболістів набагато вища, ніж той рівень футболу, який був продемонстрований у тому ж матчі з Чехією.

- До Євро-2012 залишається дев'ять місяців. Чи є ще місце для експериментів і чи є вже кістяк команди, який допоможе на турнірі?
- Кістяк команди - це 25 футболістів. Це ті найкращі гравці України, які є на сьогоднішній момент в українському футболі.

Якби були нові гравці, вони вже були б у збірній. Ми маємо те, що маємо.

- Тобто таких експериментів, як зараз Кривцов у захисній лінії, напевно вже не буде у збірній?
- Я вважаю, що вони повинні бути. Якщо треба переглянути молодого футболіста, то йому треба дати шанс. Якщо гравець у чемпіонаті України, чи в іншому чемпіонаті, де він грає, показує хороший рівень гри, то йому треба дати шанс грати. А не даючи шансу, ми ніколи не побачимо, чи гідний той чи інший гравець грати у збірній.

- Чи збираєтеся ви як капітан команди на наступному зборі робити якесь зібрання, аби поговорити з гравцями?
- Звісно. На наступному зборі будуть більш відповідальні матчі. Будемо більше працювати над психологією. Тому що саме психологію я бачу найбільшою проблемою.

- Пам'ятаємо про завдання. Можливо, не зовсім конкретне: про виграш Євро-2012. Блохін каже, що треба робити крок за кроком. Ви наразі після цих програшів вірите, що видатний результат можна досягти?
- Ці поразки не вплинуть на мету, яка стоїть перед нами. Немає сенсу їхати на чемпіонат Європи, не ставлячи за мету перемогти на ньому.

Зараз, звісно, важкий момент. Невдачі, невезіння. Ігри, в яких показали поганий футбол - але це показник.

- Тобто, все ж таки, головна мета залишається - виграти чемпіонат Європи.
- Ми повинні дуже добре виступити. Як складеться - це вже доля. Але теба ставити перед собою цілі і треба дуже серйозно готуватися.

- Можна сказати що цей турнір, особисто для вас, буде найголовнішим у вашій футбольній кар'єрі?
- Я не виходжу на футбольне поле з думкою, що ця гра для мене важлива, а ця ні; той турнір важливий, а той ні. Я виходжу на футбольне поле і завжди стараюся показати свій певний рівень. Якщо я добре готовий. то показую відповідний футбол.

Але я ніколи після матчу не скажу: "та ви знаєте, ця гра для мене нічого не значила". В моїй психології такого немає. В мене є певні задачі і відповідальність, в перчу чергу, перед собою. І перед тими глядачами, які приходять на стадіон. Оскільки не можна опускатися нижче свого рівня.

І вибирати матчі - тут я буду грати, а там ні - професійний футболіст не має права.

Читайте також:

Сьомін спростував, що змінить Блохіна у збірній України

Суркіс не звільнятиме Блохіна за невдалі результати

Кварцяний: у гравців збірної України виростуть зуби до Євро-2012

ПУк-2012: анекдоти про збірну України

ВідеоШевченко - про гру збірної України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: