Шевченко - про матч "Шахтар" - "Динамо"

Андрій Шевченко розповів про своє здоров'я, матч з "Шахтарем" і торкнувся теми суддівства.

Напередодні матчу "Шахтар" - "Динамо" форвард киян Андрій Шевченко розповів про своє здоров'я, матч з "Шахтарем" і торкнувся теми суддівства.

- Судячи з того, що в короткій паузі між матчами з "Закарпаттям" і "Шахтарем" вам довелося позапланово полетіти на процедури до Німеччини, біль у спині знову нагадала про себе?
- А плановими такі поїздки і не бувають. До лікаря, якого мені порекомендував свого часу Анатолій Тимощук, кожен раз вирушаю у форс-мажорних ситуаціях, і дуже вдячний Валерію Газзаєву, що входить в моє становище. Змирився з тим, що, мабуть, до кінця кар'єри буду змушений жити з цим болем, і в момент, коли він стане зовсім вже нестерпним, доведеться повісити бутси на цвях. Поки ж намагаюся отримувати від гри задоволення і якомога менше замислюватися про неприємне.

Тим не менше, я вже остаточно забув про болючі відчуття і дума. лише про принциповий матч з "гірниками".

- На скільки відсотків від ідеалу оцінюєте свою готовність?
- Справа не у відсотках. Звичайно, вирішувати Газзаєву, але аучасть у майбутнньому поєдинку для мене - справа честі. Можете не сумніватися, що, вийшовши на поле "Донбас-Арени", зіграю на максимумі можливостей.

- Андрію, всерйоз обговорюється ймовірність виходу на поле з перших хвилин Артема Кравця, який відносно недавно став тренуватися в загальній групі після травми...
- На кадрові питання вірніше відповів би головний тренер. Він точно знає, на кого в середу буде розраховувати, а на кого ні. Можливо, втім, що Валерій Георгійович ще не визначився зі складом, адже належить ще одне тренування.

- І Кравця, і Андрія Ярмоленка свого часу фахівці називали другим Шевченком. Останнього, втім, зараз регулярно критикує преса. Як вважаєте, ви самі змогли б так яскраво проявити себе на початку кар'єри, якщо б піддавалися подібній обструкції?
- Багато залежить від того, як людина сприймає критику. Якщо здатна знайти в ній раціональне зерно, не затаївши образу на тих, хто помічає в ній не тільки позитивні якості, все у неї вийде.

У Ярмоленка є талант і ще багато років, щоб відточити його до досконалості.

- Чи згодні з тим, що переможець майбутнього матчу в Донецьку і стане чемпіоном?
- Сказав би інакше: від цього матчу багато в чому буде залежати доля золотих медалей. Але якщо для "Шахтаря" перемога над нами буде рівноцінна тріумфу в Прем'єр-лізі, то для нас успіх, швидше за все, буде означати проведення 19 травня золотого матчу.

- Ще кажуть, що в іграх такого ступеня важливості перемагає той, хто заб'є першим. Є в цій думці частка істини?
- Хіба що мінімальна. Особисто мені здається, що в поєдинках такого напруження вирішальним повинен виявитися не перший гол, а готовність суперника його відквитати, а потім - добитися перемоги. Іншими словами здатність протягом усього матчу грати на стабільно високому рівні. Перемогу в таких іграх приносить сукупність безлічі чемпіонських якостей, а не одна або дві з них.

- Від теми суддів нам не піти хоча б тому, що на майбутній поєдинок в Донецьку призначено не просто іноземний арбітр, а італієць, що давно і успішно працює в серії А. Ви під час перебування гравцем "Мілана" з Паоло Тальявенто не перетиналися?
- Ніяких асоціацій у мене це ім'я не викликає. Можливо, активно обслуговувати ігри серії А він почав вже після мого від'їзду з Італії. Втім, не виключаю, що, вийшовши в середу на матч, упізнаю його в обличчя - на зорову пам'ять я ніколи не скаржився.

- Знання італійської мови допоможе вам на полі?
- Максимум для того, щоб привітати суддів перед грою. А в ході поєдинку не бачу резону в бесідах з арбітрами - марно! Спроби їх у чомусь переконати можуть призвести до жовтої картки. І це в кращому випадку. Завдання футболістів - виконувати установку тренера, а оцінювати і вже поготів оскаржувати вердикти рефері повинні органи, спеціально існуючі для цього. Спірний епізод вони можуть сто разів вивчити в різних проекціях, тоді як ми, та й самі судді, спостерігаємо те, що відбувається в реальному часі - тут і зараз.

- Чи можна сказати, що напередодні поєдинку з "Шахтарем" у "Динамо" панує особливий настрій?
- Не в меншій мірі, ніж в донецькій команді, де також розуміють всю значимість майбутнього матчу. Ні нам, ні "гірникам" не потрібна додаткова мотивація: участь у грі такого масштабу - вже достатній стимул.

Читайте також:

Світовий футбольний рейтинг: "Шахтар" - 12-й, "Динамо" - 109-те

Луческу розповів, як "Шахтар" гратиме проти "Динамо"

Букмекери: "Шахтар" переможе "Динамо"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: