Шевченко: "У свої 34 роки відчуваю себе добре"

Андрій Шевченко перед відльотом до Лондона, де мешкає його сім'я, поділився своїми думками про товариський матч збірної проти Франції, і заявив, що не збирається завершати кар'єру після Євро-2012.

Капітан і кращий бомбардир збірної України- Андрій Шевченко - не зіграє сьогодні, 6 черрвня, проти збірної Франції. Виною тому травма, яку Андрій отримав у грі зі збірною Узбекистану.

- Андрій, згадайте, як отримали травму з Узбекистаном. Що сталося в тому епізоді?
- Отримав удар по нозі. Біль була дуже сильною, тому продовжувати гру не міг. Звичайно, сподівався, що ушкодження несерйозне і до гри з Францією буду в порядку. Але лікарі діагностували гематому на литковому м'язі і високий ризик отримання повторного, а значить, більш серйозного ушкодження. Разом з лікарем збірної Андрієм Шморгуном їздили до Київського інституту травматології, де діагноз підтвердили. Таким чином, для повного відновлення необхідно від двох до трьох тижнів, а за три дні гематома, загальна довжина якої становить третину м'язів, ніяк не розсмокчеться. Тому моя участь у матчі з Францією, на жаль, повністю виключена.

- Яку оцінку дасте нинішньому складу "триколірних"?
- Після провального чемпіонату світу збірну очолив новий тренер. Лоран Блан вніс відчутні зміни - і до складу, і в гру. Команда при ньому перетворилася: французи грають дуже пристойно і не дарма впевнено очолюють свою відбірну групу. Це одна з провідних команд Європи, яка зараз повернулася на свій колишній рівень.

- Французи люблять атакувати.
- Так, але не на шкоду обороні. Французи завжди відрізнялися збалансованістю ліній - практично у всі часи у них були хороші захисники, півзахисники і нападники. Те ж саме і тепер: судячи з ігор, які я бачив, у всіх лініях сучасної збірної Франції є сильні гравці.

- Французи фаворити в матчі з Україною?
- У таких іграх немає фаворитів: тут всі 50 на 50. Правда, нам можна додати ще один відсоток. Адже ми граємо вдома. Упевнений, гра на "Донбас Арені" буде дуже цікавою. Знаю, що французи серйозно готуються до матчу з нами: відразу після гри з Білорусією вони прилетіли до Донецька і вже кілька днів там тренуються. Це принциповий матч, незважаючи на те що має товариський статус.

- Який, на ваш погляд, рецепт успіху в грі проти Франції?
- Олег Володимирович Блохін вже сказав, що в контрольних іграх для нас важливий результат. Матчі з хорошими командами мають велике значення. Так само, як і показаний у цих поєдинках хороший футбол і позитивний результат. Тому матч Україна - Франція принциповий, і нам потрібно виграти.

- Після тижня роботи з Блохіним вже можна сказати, чи змінився в чомусь головний тренер після трьох з половиною років відсутності в збірній?
- Він практично не змінився: такий же цілеспрямований і впевнений в своїх діях. Його цілеспрямованість передається гравцям, надає їм впевненість. Як і раніше, Блохін у всьому серйозно ставиться до своєї справи: прийшов і одразу розставив всі крапки на "і". Тому команда готується так, як і повинно бути. Він не став м'якшим або жорсткішим, він просто надбав ще більше досвіду.

- За потенціалом яка збірна цікавіше: зразка 2006 року або 2012?
- Це дві різні збірні, і тому порівняти їх важко. Хіба що з кістяка збірної зразка фінального турніру чемпіонату світу 2006-го зараз зберегли місце в складі небагато. Хто залишився? Воронін, я, Гусєв і Тимощук. Ще Артем Мілевський, який виходив тоді на заміну. Виходить, основа у двох команд різна. Зараз у нас хороша команда, підійшла талановита молодь, якої, до речі, буде не вистачати у матчі з французами. Але нічого, до Євро-2012 у молодих ще буде шанс проявити себе і довести своє право зіграти у фіналі першості континенту.

- Ви першим зіграли 100 матчів за збірну, але потім пропустили кілька матчів через ушкодження, і вас вже на чотири гри випереджає Анатолій Тимощук, у якого зараз 105 матчів. Не засмутилися через це?
- Анітрохи. Яка різниця, скільки хто зіграв? Я за рекордами не слідкую.

- У вас зараз 45 голів за збірну. До круглої цифри - 50 голів - недалеко. Та й до союзного рекорду Олега Блохіна, який зіграв за збірну СРСР 112 матчів, теж можна дотягнутися ...
- Якщо вийде забити ще п'ять голів, буду радий, якщо ні, абсолютно щиро буду радіти перемогам нашої команди. Це для мене найголовніше. А що стосується ігор за збірну, буду намагатися побити рекорд нашого тренера. Але от Толік Тимощук сто відсотків зіграє більше 112 матчів!

- Чому ви так впевнені: у нього більше здоров'я, тому що він на три роки молодший?
- Три роки після 30 років ох яку роль грають. Це, повірте мені, вже серйозний гандикап!

- Через пошкодження, отримане в матчі з Узбекистаном, відпустка у вас почалася дещо раніше. Куди поїдете?
- До дітей і дружини - до Лондона.

- Ваш старший син не проявляє інтересу до футболу?
- Прийде час, і сини самі визначаться, що їм ближче. Вони потроху займаються різними видами спорту - і тенісом, і плаванням, і футболом. Поки ще рано говорити про симпатії до якогось певного виду. Нехай ростуть, а там видно буде ....

- Довелося прочитати, що ви хочете закінчити кар'єру після Євро-2012. Чи відповідають ці слова дійсності?
- Я ніколи нічого подібного не говорив. Я не збираюся закінчувати кар'єру!
Не хочу заглядати далеко, але зараз, у свої 34 роки, відчуваю себе добре і отримую задоволення від гри. Коли ж прийде час і я відчую, що вже не відповідаю рівню, тоді і оголошу про закінчення кар'єри. І тільки я сам візьму це рішення. Зараз же ці думки мені чужі - поки я отримую задоволення від гри, буду грати ...

Читайте также:

Відбір на Євро-2012. Огляд матчів 4 червня

Шевченко заявив, що у Блохіна талант, а не фарт

Андрій Шевченко - почесний громадянин Києва

Олег Блохін: "Хочу перервати традицію "Донбас Арени"

Залиште свій коментар

Наступна публікація