Шведи впевнені, що росіяни вживають допінг

Ще не поставлена крапка у справі вживання допінгу російськими біатлоністами, а шведи вже звинувачують у допінгу і лижників з Росії.

Співробітник Міжнародного союзу лижників (FIS) швед Расмус Дамсгард звинуватив п'ятьох російських лижників у використанні забороненого препарату еритропоетину (ЕРО). За словами Дамсгарда, який займається у FIS медичними питаннями, у нього є беззаперечні докази застосування росіянами допінгу, пише видання "Советский спорт". 

Дамсгард розповів про це в інтерв'ю шведському виданню Expressen, а "Советскому спорту" цю інформацію частково підтвердив швед Бенгт Салтін, який був попередником Дамсгарда на цій посаді у FIS. Салтін не став називати національність підозрюваних спортсменів, але відзначив, що рівень еритроцитів в їхніх допінг-пробах був таким високим, що застосування ЕРО не викликає сумнівів. 

Допінг-проби, в яких, за інформацією шведських фахівців, був знайдений допінг, були узяті в кінці сезону-2007/08. За даними Expressen, лижникам дозволять брати участь у чемпіонаті світу 2009 року, який пройде з 18 лютого по 1 березня в чеському Ліберці. 

Нагадаємо, що минулого тижня Міжнародний союз біатлоністів (IBU) тимчасово усунув від участі у всіх офіційних змаганнях трьох російських біатлоністів, підозрюваних у вживанні допінгу. За неофіційною інформацією, цими спортсменами є Альбіна Ахатова, Катерина Юрьєва та Дмитро Ярошенко. Їхні проби А, взяті під час першого етапу Кубка світу в Естерсунді (Швеція), дали позитивний результат. 

Німецький тренер Вольфганг Піхлер, який очолює збірну Швеції з біатлону, запропонував навіть відсторонити усю російску команду від участі в чемпіонаті світу 2009 року і в Олімпіаді 2010 року. 

А минулого вікенду французька L'Equipe написала, що у вживанні допінгу підозрюються загалом вісім спортсменів – з Росії, Австрії і України. У всіх біатлоністів знайдений препарат, подібний еритропоетину (EPO). Усі вісім біатлоністів з різних країн запросили аналіз проб "В", результати яких стануть відомі наступного тижня. 

Читайте також:
У кращої біатлоністки світу - допінг
Російських біатлоністів спіймали на допінгу
Україні потрібна міжнародна антидопінгова лабораторія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: