Скандал у Формулі-1. Renault загрожують серйозні санкції

Нельсон Піке зізнався у навмисному влаштуванні аварії, що сталася в минулому році на Гран-прі Сингапуру.

Колишній гонщик Renault Нельсон Піке зізнався у навмисному влаштуванні аварії, що сталася в минулому році в Сингапурі.

Тоді завдяки аварії, винуватцем якої став Піке-молодший, гонку виграв його напарник по команді Фернандо Алонсо.

Нельсон Піке повідомив, що менеджер і керівник команди ING Renault F1 Флавіо Бріаторе, і Пет Сімондс, технічний директор ING Renault F1, запропонували йому навмисно розбити машину, щоб результат перегонів був на користь команди.

Згідно визнання Піке, все було сплановано заздалегідь: йому точно вказали коло і поворот на якому необхідно було розбити болід. Аварія майже гарантувала створення непереборної перешкоди, для усунення якої був би потрібен виїзд машини безпеки і тим самим це змінило б хід гонки, а Алонсо за коло до аварії повинен був зробити в піт-стоп. Саме так і сталося.

Піке стверджує, що погодився на навмисну аварію під тиском Флавіо Бріаторе і невизначеністю щодо продовження контракту на майбутній рік.

У свою чергу, Бріаторе і Сімондс заперечують цю пропозицію, хоча підтверджують, що розмова на цю тему все-таки була.

Флавіо Бріаторе: "Очевидно, сім'я Піке просто займається здирництвом. Так, перед стартом перегонів була зустріч з Нельсоном, але нічого такого на ній не обговорювалося. Я пам'ятаю, як Нельсіньйо нервував в Сингапурі, і це стало причиною аварії. У нас навіть є відеозапис того, як я засмутився після аварії".

Пет Сімондс: "Так, перед гонкою ми обговорювали з Нельсоном можливість навмисного виїзду машини безпеки. Але Піке сам запропонував цю тему. Ніяких вказівок ми не давали".

Зазначимо, що ФІА офіційно заявила, що 21 вересня відбудеться засідання Всесвітньої автоспортивної ради, на якому буде розглянуто "справу Renault".

Французька команда звинувачується в тому, що під час гонки в Сингапурі 2008 спланувала навмисну аварії Нельсона Піке. ФІА заявляє, що в її розпорядженні є докази порушення статті 151с Міжнародного спортивного кодексу.

Під час Гран-прі Бельгії, що відбувся 30 серпня, представники ФІА встигли опитати Алонсо і деяких представників команди Renault. У розпорядженні ФІА є записи радіопереговорів і телеметрії з минулорічного Гран-прі Сингапуру.

Читайте також:

Ferrari виграла першу гонку в сезоні

Баррікелло виграв Гран-прі Європи

Renault вигнала Нельсона Піке

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: