Скандальний кіпріот розповів всю правду про підкуп Євро-2012

Борець за справедливість Спірос Марангос пояснює, звідки у нього з'явились факти про підкуп Євро-2012 і розповідає про листування з УЄФА.

Спірос Марангос
2012ua.net
Спірос Марангос
Колишній скарбник Федерації футболу Кіпру Спірос Марангос став автором найгучнішої теорії змови в новітній історії футболу, звинувативши Україну і Польщу в "купівлі" голосів під час боротьби за проведення Євро-2012.

В інтерв'ю німецькому журналу Kicker борець за справедливість пояснює, звідки у нього з'явились факти про підкуп і розповідає про листування з УЄФА.

- Вибори господарів чемпіонату Європи-2012 проходили у квітні 2007 року і завершилися сенсацією: Італія, будучи фаворитом, залишилася ні з чим. Чому ж ви так довго мовчали, пане Марангос, якщо у вас були докази нечесної гри одного з претендентів?
- Я зібрав всю інформацію, висловлювання і документи, після чого зробив спробу особисто повідомити все Мішелю Платіні. Перший лист відправив йому через п'ять або шість місяців після прийняття рішення. Відповіді не отримав, і ще місяці через три-чотири написав інший лист, так скажемо, у більш гострому ключі.

- Як події розвивалися далі?
- 18 червня 2009 року я отримав лист від генерального секретаря УЄФА Джанні Інфантіно, який повідомив, що Платіні постійно в роз'їздах. УЄФА попросила у мене подробиці справи. Я писав Інфантіно ще тричі. Ще через півроку я отримав відповідь: справа була передана контрольно-дисциплінарному комітету УЄФА і нею тепер повинен буде займатися Петер Лімахер.

- Лімахер на той момент дійсно очолював КДК УЄФА. Чому ж не було жодної реакції?
- Я став шукати можливість зустрітися з ним, щоб передати йому нові матеріали. Домовилися, що зустріч відбудеться в Женеві 24 серпня 2010 року. Але за чотири дні до неї, 20 серпня, я отримав лист від Лімахера. Він повідомив, що зустріч не відбудеться, оскільки проти цього висловились його начальники. Мені навіть були готові відшкодувати витрати на переліт - близько 1000 євро. У той момент я і вирішив оприлюднити наявну в мене інформацію.

- Чому ви так вирішили?
- Тому що у мене не було іншої можливості донести правду. Я зрозумів, що цю історію постараються зам'яти. Кіпрські засоби масової інформації хотіли було написати про це, але потім і на них стали чинити тиск, щоб правда не виповзла назовні.

- Які у вас є докази?
- Є три свідки, всі вони кіпріоти. На них йде серйозний тиск, і я намагаюся їх захистити, оскільки існує реальний привід турбуватися про їх безпеку. Їхні висловлювання додаються у письмовій формі. Що стосується мене самого, то я турбуюся тільки за життя і здоров'я своїх дітей. А за себе я зможу постояти, мені ніхто не зможе нашкодити.

- Розкажіть, як, за вашою інформацією, проходила купівля голосів.
- Адвокатська контора з Лімасола, яка представляла інтереси української сторони, підкупила членів Виконкому УЄФА з допомогою великих грошових сум. Завдяки цьому вибори завершилися перемогою заявки України та Польщі з рахунком 8:4. Італійці однозначно виявилися обманутими!

- Кого саме підкупили і про які конкретно суми йшла мова?
- Мій адвокат порадив, щоб я не озвучував імена. Звинувачення можна пред'явити чотирьом членам Виконкому, але якщо ви запитаєте мене, то я вам відповім: гроші дали п'ятьом. Загальна сума, яку їм заплатили, склала, якщо бути точним, 11 150 000 євро. Це ж простіше простого: вивчити мої дані та документи, зіставити особи і факти - і все! Цю роботу всередині організації могли провести і в УЄФА. Але там вирішили зам'яти історію.

- Чого особисто ви в кінцевому підсумку домагаєтеся у всій цій ситуації, які ваші мотиви?
- Я відчую себе переможцем, якщо люди, нехай і через довгий час, усвідомлять, що вибори проходили нечесно, і право провести Євро-2012 передадуть-таки Італії. Краще пізно, ніж ніколи! Ніякої особистої користі з цієї історії я не витягну.

- На Кіпрі кажуть, що ви не та людина, яка заслуговує на довіру. Буцімто ви вже одного разу говорили про нечесну гру під час виборів в місцевому футбольному союзі, але ніяких доказів у результаті не пред'явили ... Таке дійсно було?
- Не знаю, звідки у вас така інформація. Кіпрським ЗМІ не сподобалося, що я торкнувся цієї теми, і вони налаштувалися проти мене. Я служу футболу ось вже 45 років. Ви просто подумайте, яка мужність повинна бути у людини, щоб вона публічно висловилася проти відомих і важливих персон.

Читайте також:

Дельфін, мавпочка і порося даватимуть прогнози на Євро-2012

Італія готова провести Євро-2012 замість України

Названо суми, за які Суркіс купив Євро-2012

Марангос: за купівлею Євро-2012 стоять українці

УЄФА буде судитися з кіпріотом, який хотів зганьбити Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: