ВР: при реконструкції "Олімпійського" процвітає корупція

Те, що відбувається з реконструкцією НСК "Олімпійський", "це абсолютно корупційні та непрозорі процеси".

Равіль Сафіуллін
Равіль Сафіуллін
Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з перевірки дотримання законодавства України при проведенні реконструкції Національного спортивного комплексу "Олімпійський" заявляє про зловживання службовим становищем віце-прем`єр-міністра Івана Васюника, міністра у справах сім`ї, молоди і спорту Юрія Павленка і в.о. генерального директора НСК "Олімпійський" Дмитра Чернявського при проведенні реконструкції НСК.

Про це повідомив голова ТСК Равіль Сафіуллін 10 липня на прес-конференції у Києві.

За його словами, Наглядова рада НСК "Олімпійський", очолювана Васюником, жодного разу не збиралася для розв’язання питань, пов`язаних з реконструкцією. Натомість роботу Наглядової ради підміняє Міжвідомча робоча група, статус якої досить сумнівний, сказав депутат.

Крім того, за словами Сафіулліна, комісія вважає незаконними дії в.о. гендиректора НСК "Олімпійський" Дмитра Чернявського з перереєстрації статутних документів, призначення членів тендерного комітету без відповідних сертифікатів. При здійсненні валютних операцій було допущено зловживання щодо конвертації валюти і безплатному користуванню державними коштами комерційним банком, що завдало збитків на суму 4,4 млн. грн., відзначив Сафіуллін.

Реконструкція НСК "Олімпійський"
Офіційний сайт Президента України
Реконструкція НСК "Олімпійський"
Під час перевірки комісія виявила ряд порушень законодавства. Зокрема, при визначенні генпідрядника реконструкції, Мінспорту без узгодження з Мін’юстом і Мінекономіки, у листопаді 2008 року доручило ДП НСК "Олімпійський" укласти договір на проведення будівельно-монтажних робіт з реконструкції з ХК "Київміськбуд". А більшість договорів укладалися за відсутності зведеного кошторису.

Сафіуллін повідомив, що ряд договорів були укладені без обґрунтування. Наприклад, укладений з проектною організацією договір на підготовку проектно-кошторисної документації на суму 21,8 млн. євро включав виконання всіх проектних робіт в чаші стадіону. "Потім укладається якесь доповнення на суму 198 тис. євро з переліком робіт, які за основним договором і так мав виконати генпроектувальник", - пояснив Равіль Сафович.

При цьому проектна організація мала контролювати хід виконання реконструкції стадіону. Натомість укладаються договори, які дублюють функції контролю генпроектувальника, з компаніями-консультантами на суму близько 15 млн. грн.

На думку Сафіулліна, суперечать законодавству і укладені договори з виконання робіт щодо перспектив розвитку прилеглою до НСК "Олімпійський" території на загальну суму понад 0,5 млн. грн.

Зі свого боку, член комісії, народний депутат Віктор Корж назвав те, що відбувається з реконструкцією спорткомплексу, "абсолютно корупційними, непрозорими процесами".

"Ми абсолютно чітко говоримо про ті системні порушення, які є. Ми говоримо про те, що сьогодні ніхто реально не знає, коли цей стадіон буде збудовано. Про те, що ніхто не знає, скільки це коштуватиме. І про те, що ніхто сьогодні не знає, чи буде він збитковим чи прибутковим", - наголосив Сафіуллін.

За словами Равіля Сафіулліна, комісія має намір продовжити роботу після того, як парламент затвердить її звіт.

Читайте також:

Польща хоче провести Євро-2012 лише з Україною

У Києві порушено карну справу за розкрадання грошей Євро-2012

Платіні: Німеччина може замінити Україну на Євро-2012

Уряд затвердив проект реконструкції НСК "Олімпійський"

Скандал в уряді: Тимошенко не дасть грошей на "Олімпійський"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: