Суркіс: я міг безкоштовно звільнити Газзаєва

Президент "Динамо" в ефірі програми "Про футбол" на каналі 2+2 відповів на запитання про виліт команди з Ліги чемпіонів і подальшу долю Валерія Газзаєва.

Президент "Динамо" Ігор Суркіс став гостем програми "Про футбол" на каналі 2+2 (так з сьогоднішнього дня називається телеканал "Кіно") і відповів на запитання про виліт команди з Ліги чемпіонів і подальшу долю Валерія Газзаєва.

- У нас не було розмови з Валерієм Газзаєвим, що у разі невиходу в Лігу чемпіонів він подасть у відставку або не подасть у відставку. У нас є контракт, і багато хто сьогодні намагаються вгадати, що написано в цьому контракті. А в ньому написано дуже просто, що перед головним тренером стоять завдання: виграти чемпіонат України, а якщо не виграти, то з другого місця потрапити в Лігу чемпіонів. Якщо тренер не потрапив до Ліги чемпіонів, я маю право в односторонньому порядку розірвати контракт.

- Без виплати компенсації?
- Так, без виплати компенсації. Тренер бере на себе зобов'язання потрапити в Лігу чемпіонів, я беру на себе фінансові зобов'язання. Я можу звільнити тренера і тоді, коли він іде на першому місці, але команда не показує потрібної якості гри.

- Чому ви тоді не звільнили тренера?
- Я це не зробив, тому що в "Динамо", на мою думку, розпочалася велика перебудова. І я хотів би, щоб ця перебудова закінчилася. У грі з "Аяксом" в "Динамо" грало сім українців. Серед них були молоді Коваль, Хачеріді, Ярмоленко, Єременко. Даніло Сілві в листопаді виповниться 24 роки. Це не весь перелік людей, які прийшли в команду за Газзаєва. Він перебудовує команду. Я, як президент клубу, бачу, що він робить. А мені видніше, тому що я перебуваю всередині.

Я попрацював з багатьма тренерами, у тому числі з великим Лобановським, якому, команду, до речі, підготував Йожеф Сабо. Але так вийшло, що Валерію Васильовичу у свій час не потрібні були додаткові люди, посилення практично не було. У той час і не говорили про те, а чи потрібно купувати бразильців або аргентинців, грали тим, що є. Час був важкий економічно.

Ми хочемо з'ясувати, трагедія чи не трагедія, що команда не потрапила до Ліги чемпіонів. Так, для вболівальників це трагедія, для мене, президента клубу це трагедія. Тому що ми 14 разів брали участь у кваліфікації Ліги чемпіонів і 12 разів в неї виходили. Бувало, ми грали вдало, бувало, що невдало, але ми грали в Лізі чемпіонів. Багато хто сьогодні говорять, що це більше фінансова підмога...

Це може бути для "Металіста", для "Карпат" підмога, але для клубу з бюджетом 60-70 мільйонів в рік це незначна підмога. І ми прагнемо до Ліги чемпіонів не через гроші, а заради спортивних принципів.

- А якщо все-таки проаналізувати гру "Аякс" - "Динамо"?
- Давайте. У першому таймі ми повинні були вести 3:0. Адже ніхто не скаже, що це не так.

Після цього слово взяв Йожеф Сабо, який теж був присутній на передачі, і розгорілася цікава дискусія.

- Я хотів би сказати, що незрозуміло, який стиль гри у нинішнього "Динамо". Той же Лобановський створював стиль київського "Динамо". Вболівальник, прийшовши на стадіон, і побачивши команду "Динамо", одягнену в іншу форму, через п'ять хвилин сказав би, що це грає "Динамо". Сьогодні цього не скажеш. Все розвалене, а нового немає. Ось що дивно. Старе зруйновано, а нове не створили. Створюється - дай Бог.

Ігор Суркіс: Йожеф Йожефович, а що ви розумієте під стилем гри "Динамо"?
Сабо: Стиль - це те, як побудована гра.

Ігор Суркіс: Але ви ж і Сьоміна критикували, які повністю зруйнував стиль київського "Динамо"? Короткі передачі і т.п...
Сабо: Так, почав Сьомін, і закінчив Газзаєв.

Ігор Суркіс: Тобто Сьомін почав, а Газзаєв закінчує розвал команди (посміхається).

Тут узяв слово і Олег Блохін, що також брав участь в обговоренні.

- Кожен тренер будує команду по-своєму. А те, що ви говорите про стилі київського "Динамо", то зараз вже у футболі немає такого. Ну є "Барселона", якій прищепив такий стиль Гвардіола, і вона так грає. Зараз, то, в чому я згоден, не видно, який стиль у "Динамо", чи то новий, чи то старий. Я бачу те, що я бачу. Є команда, яка створює моменти в першому таймі, і яка сідає у другому таймі.

Сабо: Стиль "Динамо" - це агресивний футбол, пресинг відразу ж на половині поля противника, і на самому початку гри забивається 2-3 м'ячі і потім вже будується тактика.

Після цього в передачі пішла розмова пішла про інші події в футбольному житті України.

Читайте також:

Газзаєв: я в "Локомотив"? Це дурниці

"Динамо" мінімально перемогло у Кривому Розі

Календар матчів "Динамо", "Металіста" і "Карпат" у Лізі Європи

Тренер БАТЕ: київське "Динамо" - це гучна "ностальгічна" вивіска

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: