Суркіс: Євро-2009 відкриє нових Блохіна, Бєланова і Шевченка

Президент ФФУ Григорій Суркіс поділився очікуваннями напередодні матчів Євро-2009 в Донецьку і Маріуполі.

21 липня в Донецьку і Маріуполі розпочнеться чемпіонат Європи-2009 з футболу серед юнаків до 19 років.

Президент ФФУ Григорій Суркіс сподівається, що цей турнір відкриє "нових Блохіна, Бєланова і Шевченка".

- Що означає для України прийняти подібне змагання?
-
Перш за все це говорить про велику довіру, яку було виражено нашій країні. Все-таки ми вперше приймаємо настільки престижне змагання.

- Чого від нього можна очікувати?
- Турнір буде проведено на високому рівні. Учасники відчують українську гостинність. Крім того, я очікую, що майбутній чемпіонат стане платформою для появи нових зірок – молодих гравців з різних команд. Ми прийняли естафетному паличку у Чехії, яка блискуче провела змагання в минулому році. Україна здатна провести Євро як мінімум не гірше.

- Що особливого в цьому турнірі?
- Він надає молодим футболістам можливість спробувати свої сили. Кожен попередній чемпіонат відкривав нові імена. Тому переоцінити важливість таких змагань для юних гравців дуже складно.

- За ким з українських футболістів потрібно спостерігати з особливою увагою?
- Думаю, цей чемпіонат здатний вивести на орбіту великого футболу немало зірок, можливо – нових Блохіна, Бєланова або Шевченко. Історично наша земля багата на таланти, так що я раджу придивитися до всіх нашим хлопцям - кожен з них заслуговує на увагу. Нині у них з'явилася можливість розкрити свої кращі професійні та індивідуальні якості, продемонструвати колективну гру, яка повинна допомогти збірної України домогтися успіху на очах численної аудиторії.

- Які кроки робляться у вашій країні для розвитку масового і дитячого футболу?
- Треба вести мову не тільки про те, що робиться зараз або було зроблено в попередні роки, але й про те, що ми з оптимізмом дивимося в майбутнє. Спільно з регіональними асоціаціями, міністерствами освіти і спорту Федерація футболу України системно працює над тим, щоб залучити до занять футболом якомога більше юнаків і дівчат, щоб відвернути їх від таких вад, як злочинність, наркотики, алкоголь. Повторюсь: ми з оптимізмом дивимося в майбутнє української молоді.

- Як проведення турніру сприятиме залученню молоді в футбол?
- УЄФА ставить перед нами завдання залучити на трибуни від 40000 до 50000 уболівальників. Це спонукає до роботи і, крім того, стимулює юних українців. Адже вони на власні очі побачать гравців нашої юнацької збірної, кращих зарубіжних команд і запитають себе: "Якщо вони досягли так багато, потрапивши на такий турнір, то чому б і нам не спробувати зробити те ж саме"?

Чемпіонат стане для молоді своєрідним сигналом для того, що зусилля на тренуваннях треба докладати прямо зараз. Це допоможе їм у розвитку і, можливо, хтось доросте до першої збірної країни.

Читайте також:

Євро-2009: Іноземці жаліються на погоду в Україні

Євро-2009: у збірній України 9 гравців "Динамо" і 5 - "Шахтаря"

Євро-2009 в Донецьку та Маріуполі: календар всіх матчів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: