"Тур де Франс". Підсумки

Цьогорічний "Тур де Франс", що завершився перемогою Альберто Контадора, був сповнений допінг-скандалів та інших "приємних" несподіванок.

"Тур де Франс". Підсумки
Альберто Контадор приніст перемогу своїй команді "Діскавері Ченнел"
Перемогою іспанського велогонщика Альберто Контадора, що виступає за американську команду "Діскавері Ченнел", у неділю завершилася найпрестижніша професійна багатоденна велогонка "Тур де Франс".

Нинішня "Велика петля", яка пройшла вже в 94-й раз, вперше в своїй історії стартувала з Лондона. Крім прологу, Великобританія прийняла і перший етап гонки. Потім гонщики перебралися на континент.

Напередодні "Тура" в числі головних фаворитів на підсумкову перемогу називалися росіянин Денис Меньшов, капітан команди "Рабобанк" із Нідерландів, а також казахстанець Олександр Винокуров із "Астани". Для Винокурова гонка почалася драматично - на п'ятому етапі велосипедист упав, травмував коліно. В результаті гонщику довелося накласти більше 30 швів, але він продовжив виступ. Незважаючи на проблеми з ногами, Винокурову вдалося впевнено виграти два етапи – розділку (13-й етап) і складний гірський етап у Піренеях (15-й).

Проте наступного дня після перемоги в горах стало відомо, що допінг-проба після 13-го етапу дала позитивний результат. Проба А знайшла в крові спортсмена наявність різних типів еритроцитів, що свідчило про недавнє переливання крові. В результаті з гонки знялася вся команда "Астана".

За два дні після скандалу з Винокуровим "Тур де Франс" потрясла ще одна новина. Команда "Рабобанк" усунула від виступу в гонці чинного на той момент лідера загального заліку данця Мікаеля Расмуссена з формулюванням "за порушення внутрішніх правил команди".

Відрахування Расмуссена було пов'язане з тим, що він надав керівництву команди невірну інформацію про своє місцезнаходження в період підготовки до "Тур де Франс", і тому не пройшов допінг-контроль. Велосипедист повинен був пройти тест на допінг 8 травня і 28 червня, але представники Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) не змогли з ним зв'язатися, оскільки не знали, де він знаходиться.

За словами самого Расмуссена, в цей час він тренувався в Мексиці, проте в інтерв'ю італійському телеканалу RAI колишній велогонщик Давиді Кассані заявив, що бачив Расмуссена у середині червня в Італії.

Наступного дня після відсторонення данця під час 17-го етапу участь у гонці припинив Денис Меньшов, який посідав 23-тє місце в генеральній класифікації.

"Тур де Франс". Підсумки
Фанати шаленіють перед величезним плазмовим екраном у своєму місті
Варто додати, що допінговим скандалам, у яких опинилися замішані Винокуров і Расмуссен, передував інцидент, пов'язаний з німецьким велосипедистом Патріком Сінкевічем із команди "Ти Мобайл". Його допінг-проба А, взята 8 червня, дала позитивний результат на підвищений вміст тестостерона в організмі спортсмена.

Німецький велосипедист прийняв старт 7 липня у гонці, але достроково завершив її, на восьмому етапі зіткнувшись із уболівальником. Падіння після цього інциденту стало для Сінкевіча хворобливим (гонщику були накладені шви на обличчі та коліні), і він завершив "Велику петлю".

Після цього два німецькі телеканали ARD і ZDF, які по черзі транслювали етапи, припинили показ "Тур де Франс". Незадовго до старту гонки керівники телекомпаній заявили, що бойкотуватимуть "Тур де Франс", якщо в його переддень або по ходу розгориться допінговий скандал.

На допінгові скандали, в яких опинилися замішані головні фаворити нинішнього "Тура", негайно відреагувало ВАДА пропозицією найближчим часом провести зустріч із представниками велоспорту всіх рівнів - керівництвом Міжнародного союзу велосипедистів (UCI), організаторами велогонок, професійними спортсменами, членами велокоманд, включно з медичними працівниками, а також спонсорами й представниками телекомпаній, що освітлюють велоспорт.

Темою для дискусії на самміті експертів стане відповідність антидопінгових протоколів і процедур антидопінговому кодексу, а також іншим нормативним документам, розгляд тестових програм, які проводяться у позазмагальний період, ініціативи з роз'яснення небезпеки застосування допінгу, розвиток найефективніших моделей контролю.

"Тур де Франс". Підсумки
Альберто Контадор в оточенні журналістів і репортерів за кілька кроків до перемоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: