Турки вважають себе родоначальниками футболу

Футбол був винайдений тюркськими племенами. Гра називалась "тепік" або "тепюк", тобто "удар ногою".

Турецькі історики стверджують, що футбол придумали стародавні тюркські племена, а не англійці. Про це оповідає найдавніший літопис тюрксько-огузских племен - епос "Деде Горгуд".

Згідно працям деяких дослідників, багато тюркських істориків, що жили в раннє середньовіччя, в своїх творах не раз писали про колективну гру з м'ячем, яку вони назвали "тепік" або "тепюк", тобто "удар ногою".

Зокрема, про це у своєму безцінному творі "Divânu Lügati't-Türk" ("Словник тюркської мови") пише великий тюркський історик і мандрівник, засновник тюркології Махмуд Кашгар.

Правила гри в "тепік" мало відрізнялися від правил сучасного футболу. Згідно описам, гравці не мали право торкатися до м'яча руками, отримували попередження за грубу гру і не вибивали м'яч за межі ігрового майданчика.

Відомо, що середньоазіатські тюрки також грали в особливу гру між двома командами, до складу яких могли входити як чоловіки, так і жінки. Вони били по м'ячу виключно ногами і головою, намагаючись закинути його у ворота супротивника.

Читайте також:

Футболісти "Реала" отримали червоні картки за вказівкою Моурінью (відео)

Росіяни вручили супернику бюст Леніна перед матчем Ліги чемпіонів

Футболістів "Динамо" обкрадають на клубній базі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: