У футболі змінено правило пробиття пенальті

В ході фінального турніру ЧС-2010 у ПАР пауза після розбігу буде вважатися фолом і каратися попередженням і призначенням вільного удару.

Міжнародний комітет футбольних асоціацій (ІФАБ), єдиний орган, який може вносити зміни в правила гри, на спеціальному засіданні, що відбулося 18 травня, вніс зміну до правила 14 - "11-метровий удар", фактично повернувшись до його старого трактування.

В останні роки безпосередньо перед ударом по м'ячу дозволялося робити обманні рухи. Тепер з 1 червня частина тексту правила звучатиме таким чином: "Дозволяються обманні рухи під час розбігу при виконанні 11-метрового удару з метою введення в оману суперника. Однак обманні рухи при ударі по м'ячу, коли гравець вже завершив розбіг, вважаються порушенням правила 14 і розглядаються як неспортивна поведінка, за що гравцеві виноситься попередження".

Вже в ході фінального турніру ЧС-2010 у ПАР, наприклад, пауза після розбігу буде вважатися фолом і каратися попередженням і призначенням вільного удару на користь команди, що обороняється.

Крім того, ІФАБ вирішив продовжити експеримент з розширенням бригади арбітрів і використанням двох додаткових суддів ще на два роки.

У сезоні 2009/2010 експеримент проводився в іграх Ліги Європи. Віднині ж право експериментувати може отримати будь-яка з шести конфедерацій і будь-який з 208 членів ФІФА. Найближчим часом усім їм розішлють відповідний циркулярний лист. Дозволи видаватимуться ІФАБ до кінця липня 2010 року.

Однак, незважаючи на всі заяви про успішність експерименту, ясно, що у ФІФА є ті, хто сумнівається в можливості його розповсюдження на всі змагання в усіх точках планети. Очевидно, що далеко не кожна країна зможе дозволити собі чималі додаткові витрати. Зокрема, в Лізі Європи додаткові арбітри отримують набагато більше суддів-помічників. Напевно знайдуться і ті, у кого елементарно не вистачить арбітрів.

Читайте також:

"Динамо" купило гравця збірної Аргентини за 8 мільйонів євро

Україна допоможе Росії з підготовкою до Олімпіади-2014

Моурінью може перейти в "Реал" безкоштовно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: