Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Росії звинуватили Родченкова в одноосібному управлінні допінговою програмою

Слідчий комітет переконаний, що інформатор WADA сам давав допінг тренерам і спортсменам та приховував результати.

Слідчий комітет Російської Федерації (СК РФ) назвав голослівними твердження головного інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорія Родченкова про існування в РФ державної програми підтримки допінгу.

Слідство заявляє, що Родченков сам постачав допінгом спортсменів і міняв результати тестування, маючи віддалений доступ до банку лабораторії.

"За результатами допитів понад 700 спортсменів, тренерів, медичних працівників збірних команд Росії, які проживають на всій території РФ, співробітників Всеросійських спортивних федерацій, Центру спортивної підготовки збірних команд РФ, РУСАДА і антидопінгового центру наслідком спростовані доводи Макларена і голослівні твердження Родченкова про існування в Росії якоїсь державної допінг програми для завоювання спортсменами максимальної кількості медалей, а також про розтин на зимовій Олімпіаді пляшок "Берег Кит" з допінг-пробами російських спортсменів і підміні в них позитивних біопроб на негативні", - заявила представник СК Світлана Петренко.

За її словами, було встановлено, що Родченков самостійно поширював препарати спортсменам і тренерам.

медальний залік олімпіади в сочі

А також були отримані докази про уразливість бази даних лабораторії, до якої Родченков мав віддалений доступ. За даними СК, про уразливість бази також було відомо представникам WADA, які ще до 2014 року вказували Родченкову про необхідність блокування віддаленого доступу.

"Маючи права доступу до бази і результати тестування спортсменів аж до червня 2016 року, вони мали можливість безконтрольно змінювати їх з метою створення помилкових доказів", - сказала Петренко.

Нагадаємо, на основі свідчень Родченкова WADA розпочала слідство щодо допінгової системи в Росії. Докази викладено у докладі Річарда Макларена, на основі яких російських спортсменів не допускали до змагань, а Росію позбавили деяких турнірів.

Крім того, у атлетів відібрали медалі Сочі, через що Росія втратила лідерство у медальному заліку Олімпіади-2014.

Також у докладі йдеть про причетність до допінгову скандалу влади Росії, яка постійно покривала схему.

Залиште свій коментар

Вибір редакції