У Ванкувері закрилася Зимова Олімпіада-2010

Олімпійський прапор було передано меру Сочі, де відбудеться наступна зимова Олімпіада-2014.

У Ванкувері ввечері 28 лютого за місцевим часом (рано-вранці 1 березня за київським) пройшла церемонія закриття зимової Олімпіади-2010.

На церемонії закриття Зимових Ігор у Ванкувері була обіграна технічна затримка, що виникла на відкритті Олімпіади, коли одна з опор олімпійського вогню не піднялася з підлоги. Відомий канадський клоун Ів Дажене зобразив пантоміму з відкриттям люка в підлозі, і опора, котру "заїло", зайняла своє місце.

Після виступу клоуна, який викликав пожвавлення на трибунах, олімпійський вогонь був запалений канадської спортсменкою Кетріоной Лемей Доан, яка мала піднести свій факел на відкритті до тієї самої опорі.

Після запалювання олімпійського вогню на арені з'явилася тисячі членів молодіжної організації Youth of Vancouver, котрі виконали композицію "O Canada", їм стоячи підспівували всі глядачі церемонії.

Також на арені пройшов традиційний парад делегацій спортсменів, які брали участь в Іграх-2010.

Президент мер Ванкувера Грегор Робінсон передав олімпійський прапор голові МОК Жаку Рогге, а той вручив його меру Сочі Анатолію Пахомову. За кілька днів до закриття Олімпіади у Ванкувері з'явилися повідомлення, що прапор для Сочі прийме президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, однак пізніше вони були офіційно спростовані.

Після передачі прапора Московський Державний академічний камерний хор під керуванням Володимира Мініна виконав гімн Росії. Потім глядачам була показана презентація Олімпіади-2014 за участю російського балету й солістів опери і телемосту з Москвою і Сочі.

Жак Рогге дав високу оцінку організаторам минулих Ігор, подякував спортсменам, які брали в них участь, висловив співчуття Грузії, яка втратила спортсмена-саночника, і оголосив Зимову Олімпіаду-2010 закритою. Олімпійський вогонь погасили.

У другій частині церемонії глядачам було запропоновано театралізоване шоу за участю канадських виконавців, відомих далеко за межами рідної країни, в тому числі, співаків Ніла Янга, Авріл Лавін і Аланіс Моріссет.

Всього в Зимових Іграх у Ванкувері взяли участь близько 2,5 тисяч атлетів з 82 країн світу, які боролися за 86 комплектів нагород у 15 видах спорту.

Україна вдруге у своїй історії залишилася без олімпійських нагород, повторивши результат 8-річної давності - Олімпіади в Солт-Лейк-Сіті (США).

Україну на Олімпіаді представляли 47 спортсменів.
Найкращим результатом українців на цій Олімпіаді є 5-е місце лідера наших біатлоністів Андрія Дериземлі, здобуте у спринтерській гонці в перший же день Ігор.

За кількістю завойованих золотих медалей лідером Олімпіади-2010 стала Канада, на рахунку якої 14 спортсменів вищих нагород. За загальною кількістю виграних медалей перше місце зайняли Сполучені Штати - 37 медалей, включаючи 9 золотих.

Читайте також:

Канада перемогла США у фіналі Олімпійського турніру

У Ванкувері закрито Український дім

Україна вдруге в історії залишила Олімпіаду без нагород

ВідеоУ Ванкувері закрилася Зимова Олімпіада-2010

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: