Україна - Англія. Післямова від Олексія Михайличенка

Прес-конференція головного тренера збірної України Олексія Михайличенка після перемоги над Англією.

У суботу збірна України в рамках відбіркового циклу ЧС-2010 обіграла в Дніпропетровську збірну Англії - 1:0.

Вашій увазі післяматчева прес-конференція головного тренера збірної України Олексія Михайличенка.

- Дякую за оплески, але я думаю, що не варто їх зараз роздавати, тому що ми вирішили лише локальну задачу. Щоб ми зараз не говорили, і як би ми не дивилися в турнірну таблицю, достатньо звернути увагу на статистику, і стане зрозуміло, що збірна Андорри - не самий простий суперник.

Звичайно, якщо враховувати рейтинг збірних, то можна їхати на цей матч з ким завгодно. Але насправді все не так. І хорвати дуже важко грали з Андоррою на їхньому полі, і англійці зуміли забити там лише в другому таймі. У свій час і росіяни помучилися з нашим наступним суперником.

Так що, хоч нам і залишилося зробити один крок, він буде не менш важким, не менш важливим для нас, ніж крок, який ми зробили сьогодні. Ми це чудово розуміємо.

Саму гру важко відразу оцінити, тому що вже на самому початку матчу ми залишилися в більшості. Думаю, що ні в кого не виникло сумнівів щодо правильності рішення арбітра про вилученню воротаря збірної Англії - червона картка була показана по справі.

Що стосується наших дій, то нам вдалося виявити агресивність, з якою ми планували сьогодні грати в атаці. Перший тайм, в цілому пройшов в тому ключі, в якому ми того бажали. Але, звичайно, після перерви зіграло своє значення відчуття, що ми дійсно можемо виграти в цьому матчі. Думаю, що саме з цієї причини в другому таймі ми більшою мірою зіграли на утримання рахунку. Хоча, звісно, такого завдання не ставилося. Навпаки, ми розуміли, що в матчі з англійцями дуже важко тільки оборонятися, тому й другу половину зустрічі хотіли провести в такому ж ключі, в якому провели перший тайм. Але позначилося нервове напруження, тиск величезної відповідальності, який діяв на хлопців. Все-таки не в кожному матчі ми зустрічаємося з таким суперником, і не кожен матч має таке велике значення для подальшої долі команди.

Але я вдячний хлопцям, бо й справді, якщо не враховувати окремих огріхів, запланований малюнок гри був виконаний. Принаймні, в першому таймі. Після перерви деякі втомилися. Та й нервозність завадила нам зіграти конструктивно. Але найголовніше на сьогоднішній день - це досягнутий результат.

- Оцініть гру Хачеріді і Ракицького. Чи не було ризикованим в такому важливому матчі випускати в центрі оборони виконавців, які раніше не виступали в складі команди?
- Хочу привітати хлопців з гарним дебютом. Мені здається, це непоганий старт у національній збірній. Обидва чудово проявили себе! А ризик буває при будь-якому поєднанні футболістів. Не завжди ті чи інші виконавці показують гру, яку ми від них чекаємо. Тому що кожен залежний від свого характеру, від свого настрою, від впевненості в собі. І от мені якраз дуже сподобалося, наскільки Хачеріді і Ракицький були сьогодні спокійними і впевненими у собі. Вони виконували те, що від них було потрібно, і не випадали з гри. Напевно, з цього матчу і важко було сказати, що хлопці вперше вийшли на поле у складі команди. Обидва виглядали дуже гідно, не програли боротьбу, і в деяких моментах діяли гранично холоднокровно.

Звичайно, не обійшлося без огріхів, особливо в першому таймі. У нас були проблеми на лівому фланзі оборони - ми не змогли вчасно розібратися в ситуації, не змогли вчасно перебудуватися. Але це стосувалося не тільки оборони, а й середньої лінії. Одним словом, проблеми виникали, але добре, що так все закінчилося. Повторюся, хочу привітати і Хачеріді з Ракицького, і всю команду. Сьогодні ми не тільки билися за результат, але і грали на цей результат. Це дуже важливо.

- Воронін не вийшов на поле. Це був стратегічний момент?
- Справа в тому, що Андрій був би більш корисним в атаці. Але у другому таймі гра розвивалася таким чином, що ми не були впевнені, що вихід Вороніна змінить що-небудь попереду. Повторюся, у багатьох психологічно засіло в голові бажання втримати результат. І практично вся команда після перерви працювала на оборону. Увійти в таку гру дуже і дуже складно. Тому ми не стали ризикувати.

- Як би ви оцінили гру Шевченка?
- Він був дуже корисним, виконав великий обсяг роботи. Не обійшлося без огріхів, але він грав на команду, грав так, як ми його просили в рамках загальної тактичної побудови. Мені здається, він не випадав і був дуже корисним. За Андрієм неоціненний досвід і авторитет, але сьогодні він зіграв на колектив. Це абсолютно точно.

- Чим був викликаний вихід на заміну Ярмоленка? Чи виконав він завдання?
- Мені здалося, що в другому таймі трохи випав з гри Назаренко. Можливо, через те, що менше стало творчої гри, можливо, він трохи стомився. Тому, випускаючи Ярмоленка, ми, з одного боку, вирішили освіжити гру, а з іншого боку, спробували перекрити правого захисника англійців, який діяв дуже активно протягом всієї гри. Вихід Ярмоленка, мені здається, вніс якусь свіжість, стала з'являтися контргра.

Що ж до гри Андрія, то сьогодні були моменти, в яких він зіграв дуже-дуже здорово. Повторюся, важко увійти в таку гру, але мені здається, що Ярмленко з цим впорався.

- Наскільки багато сил у хлопців забрала ця гра? Наскільки глобальні зміни доведеться в зв'язку з цим робити по складу команди на матч зі збірною Андорри?
- Однозначно відповісти на це питання мені зараз важко. Але, думаю, ви самі прекрасно розумієте, що сьогоднішня гра забрала у хлопців дуже багато сил. Тому що кожен грав на максимумі своїх можливостей, тому що кожен віддавав грі всього себе, у всіх епізодах.

Але у нас є час на те, щоб відновитися. І найголовніше: всі ми повинні чітко усвідомити, що без цього останнього кроку, який нам належить зробити в Андоррі, всі кроки, зроблені нами раніше, - просто нуль. Я думаю, що хлопці це розуміють.

- Чим була викликана заміна воротаря?
- Саме заміни воротаря і не було.

- Але Шовковський на дуже непоганому рівні провів останні матчі за "Динамо", і багато хто чекав, що саме він займе місце у воротах збірної України в сьогоднішньому матчі...
- Незважаючи на здавалося б невдалу гру Пятова за "Шахтар" у матчі з "Дніпром", ми розібрали з Михайлом Михайловим помилки, які Андрій допустив в цьому поєдинку, і нам здалося, що у пропущених м'ячах не зовсім винен голкіпера "гірників" . І Шовковський, і Пятов однаковою мірою прекрасно виглядали на тренуваннях.

Але ми врахували те, що кіпер "Шахтаря" пройшов зі збірною весь цей відбірковий цикл. Проте, при визначенні складу на гру, найбільша дискусія виникла саме з воротарської позиції. Але, думаю, що своєю сьогоднішньою грою Пятов довів, що він по праву займає місце в воротах збірної України. Хоча я не сумніваюся, що грай сьогодні Шовковський, він теж був би на висоті. Повторюся, обидва воротарі нашої команди зараз перебувають у чудовій формі. І вибрати з них одного - дилема. Але нехай вже краще така дилема, ніж коли у нас взагалі не буде вибору. (Сміється).

- Чи задоволені ви дніпропетровськими уболівальниками?
- Уболівальниками я задоволений, але, звичайно, ніяк не може радувати те, що трапилося в першому таймі. Я бачив по настрою судді, що він дійсно готовий припинити матч у разі подальшого повторення ситуації (йдеться про витівки провокаторів, що затесалися в ряди уболівальників, які, багаторазово викидаючи факели на поле, намагалися тим самим домогтися присудження збірній України технічної поразки в цьому поєдинку - прим. ред.). Грою потрібно насолоджуватися, а не заважати їй. Не думаю, що закидання на поле фаєрів - це переживання за команду. Мені здається це показуха самих себе.

- Чи стало для вас несподіванкою, що англійські захисники настільки безапеляційно йшли вперед?
- Безумовно, ні. Мені здається, ми досить непогано вивчили гру збірної Англії. Навіть у тому відрізку матчу, коли наш суперник перебував у повному складі, ми виконували все, що задумували: колективний відбір м'яча в середині поля, активна гра наших атакуючих виконавців. Ми практично не дозволяли суперникові так вже й легко створювати моменти. Звичайно, у нас були помилки, але вони носили локальний характер. А в командній грі, мені здається, ми зіграли досить надійно.

- Чому Кобін не пробивав в ситуаціях, коли для цього були всі умови? Було таке завдання?
- Це не реально, щоб у рамках тактичної установки я ще давав гравцям персональні завдання щодо того, яке рішення їм необхідно приймати в тих чи інших ситуаціях - в який бік вести м'яч, коли потрібно пробивати по воротах, а коли не потрібно, і так далі. В цьому випадку мова йде про індивідуальну думку кожного гравця - це їхня творчість. Ми можемо будувати командні дії, проте прояв індивідуальної майстерності залежить від виконавців.

- Але є сенс звернути увагу, на те, що гравці не б'ють по воротах, коли ситуація цього просить?
- Безумовно!

- У матчі з білорусами Кобін грав лівого захисника, сьогодні - правого. З чим пов'язане це перестроювання?
- Василь і в "Карпатах" діяв на правому фланзі. Йому там зручніше, тому що ударню у нього є права нога. А діючи на лівої брівці, він втрачав динаміку, йому було трохи незручно - це було помітно по матчах зі збірними Андорри і Білорусі. Тому ми вирішили, що він буде корисний саме на правому фланзі.

- Як ви вважаєте, на даний момент Кобін - найсильніший правий захисник серед українських виконавців?
- А навіщо мені знати чи так це чи ні? Кобін нам походить, добре грає. А визначати, хто кращий, а хто гірший - це прерогатива журналістів та вболівальників.

Трохи сонця в холодній воді - аналіз матчу Україна - Англія від футбольного експерта Олександра Солнцева.

Читайте також:

Англія подасть скаргу на Україну

Україна - Англія - 1:0. Ми перемогли родоначальників футболу

Шевченко не забив пенальті у грі з Англією

ВідеоМихайличенко після перемоги над Англією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: