Україна допоможе Росії підготуватися до ЧС-2018

Маркіян Лубківський заявив, що Україна готова поділитися своїм досвідом з Росією, і порадила не гаяти часу.

Директор української частини чемпіонату Європи з футболу-2012 Маркіян Лубківський розповів про готовність країни до проведення турніру, а також порадив Росії не зволікати з підготовкою до чемпіонату світу 2018 року.

- У пресі часто з'являються повідомлення про те, що УЄФА незадоволений темпами підготовки до чемпіонату Європи в Україну, вам не прикро їх читати?

- Особисто в мене вже імунітет на такі публікації. Як правило, це замовні речі або написані через незнання. Тому дуже важливо, що люди, які побували у нас в гостях, склали про Україну свою думку - добру чи погану. Проект рухається, будуються стадіони, аеропорти, і люди все це побачили на власні очі.

- Наскільки в процентному співвідношенні Україна зараз готова до Євро-2012?

- До моменту першого удару по м'ячу, який відбудеться 8 червня наступного року, у нас буде стовідсоткова готовність. Ми зробимо все, щоб Україна і Польща були готові, тому що розглядаємо цей проект як єдиний, що проходить на території двох країн. Ми повинні надати всім, хто до нас приїде, однаковий рівень сервісу. Така філософія і УЄФА, і обох оргкомітетів. На даний момент до Євро-2012 ми готові десь на 70-80 відсотків.

- Гучну реакцію викликали події, що відбулися 9 травня у Львові - місті, де пройдуть матчі Євро-2012.

- Я б не хотів коментувати політичну складову. Сам проект чемпіонату Європи аполітичний. Хотів би особливо підкреслити, що всі політичні партії, які під час підготовки заявки входили до парламенту, давали гарантії того, що вони не будуть використовувати тему Євро в своїх цілях і будуть всіляко сприяти реалізації цього проекту.

УЄФА дуже уважно відстежує ситуацію, пов'язану з безпекою на території України та Польщі. УЄФА не висловлював занепокоєння з приводу подій, що відбулися 9 травня, але ми чітко довели інформацію до влади, що УЄФА моніторить будь-які прояви нетерпимості. Тому я щиро сподіваюся, і не сприймайте це як якісь високі слова, що всі ті, хто був причетний до цього інциденту, перш за все будуть керуватися раніше даними гарантіями і розумінням того, що в країнах з нестабільною обстановкою такі турніри, звичайно, не проводяться.

Загрози виключення Львова немає, але в той же час у нас є маса питань, пов'язаних із забезпеченням безпеки. В основному вони носять операційний характер, навіть, я б сказав, прикладний. Тому ми активно працюємо з урядом над вирішенням цих питань.

- Якщо збірна Росії потрапить на Євро-2012 і буде грати у Львові, туди приїдуть російські вболівальники, і всяке може трапитись ...

- Ситуація не унікальна. Часом навіть сходяться у футбольному протистоянні збірні, уболівальники яких на дух один одного не переносять. Треба, значить, глибоко вивчати цю ситуацію, працювати превентивно, знаходити механізми, яким чином не допустити конфліктів. Ми щиро бажаємо до нас усім потрапити, в тому числі і Росії. Шанси в групі зараз приблизно однакові у Росії, Словаччини та Ірландії. Але навіть якщо збірна Росія не пройде, ми все одно розраховуємо і очікуємо гостей з Росії, які до нас приїдуть обов'язково. Ми готові будемо до будь-яких сценаріїв, але я думаю, що всі матчі, хто б не грав, будуть проходити в мирній обстановці. Крім того, як правило, матчі за участю збірних у тому, що стосується поведінки уболівальників, менш радикальні, ніж ігри між клубами.

- Стадіони в Донецьку і Харкові готові практично на 100 відсотків, чого не скажеш про арени у Києві та Львові. Ви впевнені в тому, що встигнете вчасно?

- Я опираюся на ті гарантії, які уряд дав УЄФА, позначивши терміни завершення будівництва та введення в експлуатацію стадіонів у Києві та Львові. Це відповідно 15 і 30 жовтня. Два стадіони повинні бути готові до того часу. Перші матчі на них відбудуться в листопаді. Я думаю, що з найбільшою часткою ймовірності можна буде говорити про готовність чи неготовність арен у серпні. Але будівництво йде повним ходом. Якщо говорити про Київ, тут ключовим завданням є зведення даху. У Львові це питання, пов'язане з прилеглою територією, там потрібно провести величезну роботу саме навколо стадіону, щоб розуміти, де будуть прокладені дороги, де будуть розташовані місця для паркування, яким чином люди зможуть потрапити на арену. Я оптиміст. Є різні обставини, які впливають на будівництво. Це дуже складний процес, але поки що темпи дуже високі.

- Ви вписуєтеся в заздалегідь запланований бюджет?

- Спочатку бюджети були занижені, оскільки була відсутня проектна документація, були й інші причини. Але цифри, озвучені тепер, не зазнають великих змін - ні у будівництві "Олімпійського", ні львівського стадіону.

- Чи окупляться кошти, вкладені в підготовку української частини Євро-2012?

- Це питання, як оцінювати прибутковість. Можна по тому, що до нас туристи приїдуть ще не раз після того, як побачать нашу країну. З точки зору іміджу держави та відкриття України для Європи і світу це однозначно прибутковий проект. Україна вперше за 20 років незалежності отримає нові термінали і стадіони. Сподіваюся, що буде прискорена процедура прикордонного та митного контролю. Всі ці речі мають свою ціну. До нас приїде багато людей. Коли проходив чемпіонат в Австрії і Швейцарії, то в ці дві країни приїхали туристи, які залишили там близько одного мільярда євро. Це був тільки прибуток від самого приїзду вболівальників. Тому я бачу прибутковість цього проекту саме у виведенні України на абсолютно новий рівень спілкування з Європою і світом і подальшого розвитку туризму.

- А скільки баз готова надати Україна збірним, які беруть участь в турнірі?

- Процес цей був досить тривалий і делікатний. Ми спочатку провели аналіз наявності тренувальних баз, а потім їх відповідності вимогам УЄФА. Тому за станом на сьогодні ми в друкованому каталозі представили 17 тренувальних баз. Польща - 21. Але цей каталог не є остаточним, у нас будуються нові бази. Так що я думаю, що ми зможемо надати 20-22 бази для команд-учасниць. В основному, це клубні бази, наприклад, "Шахтаря", "Металіста", київського "Динамо". Географія широка, я б сказав - всеукраїнська. Бази є і в Одесі, і в Ужгороді, і в Полтаві - містах, які не будуть приймати Євро-2012. Але я не виключаю, що якісь команди вирішать проживати саме в цих містах.

- А як відбувається процес резервації тренувального центру?

- Кожна команда має право замовити попередньо базу, яка є її пріоритетним вибором. Крім того, вона може замовити іншу базу як другий варіант. Таким чином, вибудовується черга, якась збірна може в підсумку і відмовитися. Ми з усіма центрами уклали договори, а база - це тренувальне поле плюс готель. Відповідно за те, що вони віддаються в оренду, ми власникам платимо гроші.

- Тобто, головний претендент на базу - той, хто першим подав заявку?

- Так. Як кажуть, хто перший встав - того і тапки.

- Наскільки тісно ви співпрацюєте з польською стороною?

- Тісніше не буває. У нас дуже хороші особисті контакти, ми перебуваємо з колегами з Польщі в щоденному контакті з різних питань. А основою цього співробітництва є УЄФА і колеги з Ньона. У нас проходять регулярні зустрічі і спілкування по конференц-зв'язку. Ми зустрічаємося і у Варшаві, і в Києві, і в Ньоні, здійснюємо спільні поїздки тренувального плану - так ми їздили в Південну Африку, де досить предметно знайомилися з операційною діяльністю на стадіонах.

Співробітництво здійснюється і на державному рівні. Це дуже важливо, перш за все, для вирішення таких питань, як прикордонний контроль, митниця, робота транспорту, візовий режим. Ми дуже сподіваємося, що до 2012 року Україна отримає безвізовий режим, або буде знайдено якісь шляхи, щоб українці могли поїхати до Польщі і вільно подивитися матч.

- А чи робить вам допомогу Росія на якому-небудь рівні?

- Ні. Може, ми Росії будемо допомагати, адже вона отримала високе право провести чемпіонат світу 2018 року. Ми готові поділитися нашим досвідом. Найважливіше, що я хотів би сказати росіянам на цьому етапі - не гайте часу! Він летить дуже швидко. У нас в цьому плані були складнощі, тому що дуже багато часу було втрачено даремно. Тому зараз все доводиться наганяти семимильними кроками.

Читайте також:

Суркіс: УЄФА вже знає, що Україна повільно запрягає, але швидко їде

Очікування українців від Євро-2012 перевершили німців та австрійців

Платіні вважає, що у України не буде ніяких проблем з Євро-2012

У Києві встановили годинник Євро-2012

Українці вірять в успіх команди Блохіна на Євро-2012

Євро-2012 принесе УЄФА рекордний прибуток

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: