Україні не потрібно 10 мільярдів гривень на Євро-2012

Іван Васюник впевнений, що залучення 10 мільярдів гривень на потреби Євро-2012 шляхом емісії зашкодить нашій державі.

Україні не потрібно до кінця року 10 мільярдів гривень на фінансування програми Євро-2012.

Україні тим більше не потрібні 10 мільярдів гривень, які би в результаті емісійного втручання зірвали фінансову стабільність в країні, зірвали стабільність гривні.

Про це, перебуваючи на огляді реконструкції НСК "Олімпійський", заявив віце-прем‘єр-міністр України Іван Васюник.

"Так звана історія з фінансуванням Євро-2012, якою передбачається виділити близько 10 млрд. гривень, вже триває чотири місяці. Але на превеликий жаль, а може, на щастя, це джерело до цього часу не працює. На превеликий жаль, ми є свідками певної політичної гри навколо цього закону", - зазначив віце-прем‘єр.

За словами Васюника, не потрібно такими великими сумами (10 млрд грн) створювати певні негативні очікування від реалізації програми Євро-2012.

"Я знаю про такі очікування. Ці очікування мають певні підстави під собою, про це говорять експерти. Україні потрібно менше половини цієї суми. І цю суму можна забезпечити через неемісійне фінансування", – наголосив Васюник.

Урядовець нагадав, що Україна має завдяки скоординованій, відпрацьованій президентом, урядом і Міністерством фінансів та Нацбанком реалістичну, неемісійну схему фінансування всіх робіт у 2009 році у підготовці України до Євро-2012.

"Все, що нам потрібно – це забезпечити реалізацію цієї схеми", – наголосив Васюник.

Урядовець нагадав, що схема випуску урядом цінних паперів терміном до 2012 року реально запущена. На першому аукціоні 2 тижні тому Уряд розмістив більше 383 мільйонів гривень цих облігацій.

"Я ще раз наголошую, що ці облігації були викуплені за рахунок вільних коштів на рахунках комерційних банків, і вони аж ніяк не впливають на макроекономічну і фінансову стабільність України. Єдине що треба – чітко і послідовно продовжувати цю схему фінансування а також забезпечити планове, періодичне і постійне фінансування всіх об‘єктів Євро-2012", – сказав віце-прем‘єр.

Васюник додав, що на всіх головних об‘єктах Євро-2012 в Україні проводиться планова робота.

"Якщо планові заходи за жовтень-листопад будуть профінансовані вчасно, то ми переконані, що рішення УЄФА щодо кількості українських міст буде позитивним", – наголосив Васюник.

Нагадаємо, 15 жовтня набув чинності Закон про внесення змін до держбюджету, що, зокрема, зобов’язує Національний банк перерахувати до бюджету 9,8 мільярдів гривень на підготовку Євро-2012. Текст закону підписаний головою парламенту Володимиром Литвином і опублікований в офіційному виданні Верховної Ради газеті "Голос України".

Читайте також:

Фінансування Євро-2012 загрожує обвалом курсу гривні

Уряд знайшов 400 мільйонів гривень на Євро-2012

У 2010 році буде виділено 12,3 мільярдів гривень на Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: