Українські клуби збільшили штрафи для футболістів

Київське "Динамо" і донецький "Шахтар" вирішили не розголошувати штрафний "прейскурант".

Напередодні старту нового сезону 2009/2010 українські футбольні клуби збільшили розмір штрафів для своїх гравців.

За порушення дисципліни футболіст платить зі своєї кишені, а систему штрафів встановлює головний тренер. Список порушень, за які футболіста будуть штрафувати, прописаний в контракті, який гравець укладає з клубом.

"Штрафи допомагають дисциплінувати команду, якщо самі гравці не можуть цього зробити. За моїми спостереженнями, найчастіше гравців штрафують за зайві кілограми", - розповідає голкіпер донецького "Металургу" Богдан Шуст.

Так, згідно оприлюдненого переліку штрафів харківського "Металіста", найбільш серйозне покарання передбачено за порушення спортивного режиму, у цьому випадку футболіст втрачає 50% зарплати. Середня зарплата в клубі - 15 тис. доларів. 100 доларів відберуть у спортсмена за нецензурну лайку, а за бійку на тренуванні - 500.

Що стосується покарання за отримання гравцем червоних і жовтих карток, то його розмір залежить від рівня чемпіонату. У середньому за жовту картку гравцеві "Металіста" доведеться віддати 5% своєї зарплати, червона потягне на чверть місячного заробітку.

"Найчастіше ми штрафуємо гравців за жовті картки, рідше - за запізнення. За червону штрафуємо на 2 тис. гривень. За запізнення - 1 тис., але якщо воно повториться, то сума відразу зростає в три рази", - розповідає головний тренер львівських "Карпат" Олег Кононов.

Топ-клуби вищого дивізіону - київське "Динамо" і донецький "Шахтар" - вирішили не розголошувати штрафний "прейскурант".

За неофіційною інформацією, у київському "Динамо" зараз жорстко борються з вживанням алкоголю серед футболістів.

Так, якщо гравець з'явиться на базу в стані сп'яніння, то одразу ж попрощається з10 тис. доларів. Запізнення на тренування коштує 500 доларів, пропуск тренування без поважної причини - 1 тис. доларів, недотримання встановленої ігрової ваги - 1 тис. доларів (гравцеві дається 2-3 дні , щоб він привів свою вагу до норми), груба, нецензурна поведінка або застосування сили по відношенню до партнерів, суперника, уболівальників - 2,5 тис. доларів.

При цьому розмір штрафів варіюється від клубу до клубу і прямо залежить від заробітків футболістів.

"За кожен зайвий кілограм ми можемо оштрафувати гравця на 100 доларів, а червона картка, яку футболіст отримав усвідомлено, може потягнути мінімум на 500 доларів", - розповідає прес-секретар "Ворскли" Артем Лобанов. За його словами, раніше в клубі системи штрафів не було, оскільки гравці отримували невеликі гроші. "А зараз менше ніж за 10 тис.доларів ніхто грати не буде. Середня зарплата в клубі - 15-18 тис. доларів, з яких третина - це премія за перемогу команди", - говорить Лобанов.

У другій і першій лізі, на відміну від вищого дивізіону, зарплати у гравців невеликі, тому й штрафують їх нечасто.

"У нашому клубі середня зарплата - 3 тис. грн., Тому і штраф за червону картку - 200 грн., А не 200 доларів. За те, що гравець не прийшов на тренування, його можна позбавити 50% зарплати", - пояснює головний тренер броварського клубу "Нафком" Олег Федорчук.

Читайте також:

Євро-2009: Україна героїчно вирвала путівку у півфінал

Лондонський суд відмовився розглядати позов проти "Динамо"

Американці сприйняли Жиркова як сигнал до мастурбації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: