Українські метальникі мають надійну зміну

Україна завоювала три золоті медалі на юнацькому чемпіонаті світу з легкої атлетики (вік спортсменів – до 17 років).

Нестеренко
Микита Нестеренко - надія української легкої атлетики (Фото - Getty Images)
Легкоатлети України завоювали на юнацькому (U-17) чемпіонаті світу в Чехії чотири медалі: три золота і одну бронзу.

Чемпіонами світу на арені Острави стали наші метальники молота (Андрій Мартинюк) і диска (Микита Нестеренко), а також бігунка Юлія Баралей.

Кремезний (зріст – 202 см, вага – 97 кг) 16-річний хлопець Микита Нестеренко підтвердив в Остраві статус фаворита, вигравши змагання в метанні диска. Після третьої спроби Микита вийшов в лідери, а в п'ятій спробі показав переможний результат 68,54 метри.

Андрій Мартинюк в метанні молота (5 кг) вже в першій спробі послав снаряд на 76,09 метри, і зняв всі питання про переможця.

Баралей
Юлія Баралей (Фото - iaaf.org)
Бігунка з Дніпропетровська Юлія Баралей виграла фінальний забіг на 400 метрів з результатом 53,57 сек. Ще одна українка, Ольга Земляк показала у фіналі 4-й результат - 54,71 сек.

Бронзову медаль для України здобув Дмитра Савицького у штовханні ядра, про що ми повідомляли раніше

Три золота і одна бронза дозволили нашій команді зайняти на чемпіонаті світу 5-е місце в медальному заліку. Найбільше за всіх медалей в Остраві завоювала американська команда – 14 (7-4-3).

Минулого уїк-енду відбулася також європейська першість з легкої атлетики серед спортсменів, вік яких не перевищує 23 років. В активі нашої збірної 2 золоті, 1 срібна і 4 бронзових медалей.

Володарями найвищих нагород у Дебрецені стали Лілія Кулик та Катерина Карсак

Кулик показала неабиякі бійцівські якості. Перед завершальною шостою спробою українка займала третє місце у змаганнях у потрійному стрибку, проте змогла зібратися і поліпшити свій результат – в результаті стрибок на 14 м 39 см приніс Кулик золоту медаль и звання чемпіонки Європи.

Росіянки
Команда Росії перемогла у медальному заліку молодіжного чемпіонату Європи з легкої атлетики в угорському Дебрецені
Карсак переможним результатом у метанні диску – 64,40 м – встановила новий рекорд молодіжних європейських чемпіонатів.

Срібну медаль завоював Олександр Осмолович в бігу на 800 м з результатом 1:50.51, володарями бронзових нагород стали Олександр П'ятниця (метання спису - 76,28 м), Денис Федас (стрибки з жердиною - 5,65 м), Наталія Золотухіна (метання молота - 67,00 м) та жіноча естафета (Анна Плотіцина, Ксенія Карандюк, Юлія Ірхіна, Олександра Пейчева) – 3:33.90.

В медальному заліку на цьому чемпіонаті перемогла команда Росії – 12 нагород (5-3-4).