Український бізнесмен відмовився спонсорувати Лігу чемпіонів

Один з найбагатших українських бізнесменів Сергій Тарута відмовився спонсорувати хокейну Лігу чемпіонів.

Чергова спроба тендерного комітету Міжнародної федерації хокею (ІІХФ) знайти для хокейної Ліги чемпіонів великих інвесторів закінчилася крахом. Один з найбагатших українських бізнесменів Сергій Тарута, який кілька днів тому дав згоду спонсорувати міжнародний турнір, відмовився від своїх планів. Після чого ІІХФ у черговий раз залишилася без фінансових коштів, необхідних для запуску та проведення Ліги чемпіонів.

Крах бізнес-планів по запуску турніру президент ІІХФ Рене Фазель сприйняв як серйозний удар по іміджу міжнародної федерації.

Сам він, нагадаємо, в останні місяці займався майже винятково підготовкою до хокейному олімпійському турніру Ванкувера, а роботу з відродження Ліги доручив своїм заступникам - в першу чергу генсекові Хорсту Ліхтнеру. І ось тепер - після того як Ліхтнер і К о провалили поставлене перед ними завдання - президент ІІХФ прийняв рішення самостійно зайнятися порятунком турніру.

- У наших планах відродити Лігу чемпіонів, що й казати, нанесено серйозний удар, - зізнався Фазель. - Але поки що не все втрачено, і ми збираємося боротися до кінця. У найближчі дні в штаб-квартирі ІІХФ пройдуть серйозні наради, будуть проведені переговори з потенційними інвесторами. У першу чергу маю на увазі президента КХЛ Олександра Медведєва. Планую запросити його на зустріч чи, в крайньому випадку, зв'язатися з ним по телефону.

- Безуспішним пошукам спонсорів Ліги скоро буде півроку. Чи вірите, що за тиждень можна розвернути ситуацію на 180 градусів?
- Ми стаємо заручниками світової економічної ситуації, коли знайти гроші на проекти рівня Ліги чемпіонів з кожним днем стає все важче. Хочу підкреслити, що європейські клуби тільки вітають плани з відродження турніру, в ньому хочуть грати команди всіх країн - у тому числі і з Росії. Тому в найближчій тижня ми зробимо все, щоб врятувати Лігу. Але, зізнаюся, я вже морально готовий до того, що нічого доброго з наших зусиль не вийде. Невдача, якщо вона трапиться, нам буде дуже неприємна. Але що ж, як кажуть французи, се ля ві - таке життя, ми теж не всесильні.

- Чому український олігарх (Сергій Тарута - голова ради директорів корпорації "Індустріальний Союз Донбасу", що є, до речі, ще і президентом донецького "Металурга". - Прим. ред.) відмовився спонсорувати Лігу чемпіонів?
- Якщо чесно, то для мене це секрет. Він до останнього моменту був номером один у списку інвесторів, і його відхід повністю зруйнував наші плани. Мабуть, у пана Тарути не так багато вільних грошей, скільки потрібно виділити на турнір.

Тепер до порятунку Ліги чемпіонів, мабуть, доведеться підключати і національні ліги. Запросимо їх представників на нараду і вислухаємо пропозиції. Але поки що, повторюся, грошей на організацію змагань у нас немає.

- Найбільш привабливим партнером серед всіх національних ліг вам, судячи з усього, представляється КХЛ. У розмові з Олександром Медведєвим будете просити його про фінансову підтримку з боку "Газпрому"?
- Не знаю, все залежить від ходу бесіди. Але в даний час я не бачу партнерів, які можуть допомогти Лізі чемпіонів так само ефективно, як це здатний зробити пан Медведєв.

- Не секрет, що у "Газпрома" залишилися неприємні спогади від співпраці в минулому сезоні з компанією Ovation. Якщо в обмін на допомогу російським сторона запропонує вам усунути цю компанію від організації турніру, підете назустріч?
- Ovation - далеко не єдина компанія, якій під силу провести єврокубок, так що на її місце може прийти будь-хто інший. Скажу відразу: я високо оцінюю роботу Ovation з організації минулорічної Ліги і ніяких претензій з сезону-2008/09 до неї не маю. Але зараз головним завданням цієї компанії був пошук інвесторів - і Ovation з нею не впоралася. Тому вона не має права вимагати для себе якихось преференцій. Головне для ІІХФ - знайти гроші і провести Лігу чемпіонів. За участю Ovation чи ні - другорядне питання.

- Як оцінюєте шанси на те, що ІІХФ зрештою зуміє врятувати Лігу чемпіонів?
- 50 відсотків - не більше.

Читайте також:

Тимошенко виділила 35 мільйонів на хокей

Російський хокеїст відмовився від НХЛ через дружину

"Соколу" загрожує виключення з білоруської Екстраліги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: