Український футбол може очолити творець Ліги чемпіонів

Швейцарський менеджер Томас Курт - головний претендент на пост президента Прем'єр-ліги.

На нещодавньому зібранні президенти українських клубів відібрали двох з чотирьох кандидатів на крісло голови нашого чемпіонату. Це колишній власник київського "Арсеналу" Вадим Рабинович та Томас Курт. Причому 52-річний швейцарець набрав більше голосів - 7 проти 5.

Курт 10 років працював директором з проведення змагань в УЄФА, а останні 8 років обіймав посаду генерального менеджера G-14 - об'єднання європейських топ-клубів. Швейцарець встиг набути таких зв'язків і домогтися такого впливу, що в пресі його стали називати "сірим кардиналом" європейського футболу.

Управлінець за освітою Курт ніколи не афішував свою присутність в центрі подій. Швейцарець по-діловому втілював в життя нові проекти, які завжди ставали проривом і приносили успіх. Саме Курт стояв біля витоків Ліги чемпіонів і перетворення чемпіонату Європи в глобальний по інтересу і прибутку турнір.

У 2000 році швейцарець пішов з УЄФА, щоб очолити профспілку найбагатших клубів. На чолі G-14 Курт домігся, здавалося, неможливого - змусив всесильний УЄФА і ФІФА прислухатися до думки команд.

"Клуби та національні футбольні асоціації повинні бути застраховані від травм футболістів. Повинна бути введена певна розумна компенсація клубам за те, що вони віддають гравців у збірні. Нарешті, потрібно привести календарі клубних та міжнародних турнірів збірних в гармонійний вигляд", - визначив тоді швейцарець політику G-14. Свою логіку він підкріплює простими прикладами: "Хіба це розумно, що в розпал боротьби в своїх лігах футболісти летять на інший континент і витрачають по 20 годин на літаках тільки заради того, щоб якась національна федерація заробила жменьку грошей?".

G-14 досягла своїх цілей - календар для клубів і збірних погодили, а в окремих випадках національні федерації стали платити за травми гравців. Наприклад, англійці компенсували лондонському "Арсеналу" 300 тисяч євро за пошкодження Тео Уолкотта на тренуванні збірної. А отримавши головне, G-14 припинило діяльність в 2008 році.

А наш герой став шукати для себе нові виклики. І, здається, знайшов їх в Україні. Його девіз: "Футбол перестав бути просто грою. У процесі еволюції він увійшов в зону бізнесу". Простіше кажучи, зараз на грі мільйонів можна і треба заробляти, а це якраз те, що намагається зробити наша Прем'єр-ліга.

Повторні вибори президента Прем'єр-ліги призначено на 15 травня, тоді ми й дізнаємося, чи ризикнуть українські клуби довірити своє майбутнє одному з "батьків" Ліги чемпіонів.

Читайте також:

Ігор Суркіс: все вирішиться 15 травня

Ліга чемпіонів. 19 голів у 4-х матчах!

Кравчук продав футбольну команду за 1 гривню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: