Українським футбольним суддям "світить" в'язниця

Корупційний скандал в українському футболі, пов'язаний із заявою екс-президента ФК "Десна" Олексія Савченко про підкуп суддів, може завершитись ув’язненням арбітрів.

В суботу, 21 лютого, виконком ФФУ вернув до суддівства арбітрів Абдулу, Луценко і Бойко, а на питання одного з функціонерів, коли можливе повернення до роботи рефері Подушкина і Жукова, перший віце-президент ФФУ Олександр Бандурко відповів:

"Є письмові свідчення не тільки очевидців, тобто тренерів і адміністратора, які передавали гроші судді, але і тих людей, які забирали гроші назад в коридорі роздягальні за допомогою ударів в живіт Жукову за те, що він не забезпечив результат. Хай приїжджає сюди, і ми тут все це йому покажемо. У нього єдиний шлях — не назад в суддівство, а у в'язницю".

"Хабар — в'язниця", — сказав президент ФФУ Григорій Суркіс.

Жуков прокоментував слова Бандурка: "Я не чув, що на суботньому виконкомі про мене говорили. Те, що хтось там застосовував якусь силу і щось там відбирав, це маячня, — заявив суддя. — Такого взагалі ніколи не було. Звідки ця інформація? Які адміністратори, які люди? Що там вони підтверджували — мені це все по барабану. Повторюся: такого не було ніколи. Окрім сміху, це у мене нічого не викликає".

В'язниця, на думку Жукова, йому не загрожує: "Ніхто мене в прокуратуру не викликав, ні з інших слідчих органів, ні з федерації футболу до мене ніхто не звертався. Це все підкилимні ігри. Якщо когось реабілітували, а мене — ні, я роблю висновок: потрібна страшилка, мовляв, дивіться, якщо ви будете себе неправильно вести, я маю на увазі арбітрів, то буде те, що було з ним".

Жуков зауважив, що не має наміру оспорювати обвинувачення на свою адресу. "Ви знаєте, якщо вже Бандурко піддається на якісь провокації, то до кого звертатися? Кому я що повинен довести? Виконком федерації футболу – це вища інстанція в Україні. Звернутися в міжнародну структуру — ну, пошлють мене там. Хто в цьому розбиратиметься?" "А якщо до суду загальної юрисдикції?" — "Ну, подам, і що? У нас не працює презумпція невинності".

"Життя на цьому не закінчується, — вважає 41-річний Жуков. — Хотілося б повернутися в суддівство. Але не просто так: давай, ми тебе повернемо. Ні. Хотілося б, щоб мені принесли вибачення. Якщо ні, то знайду собі іншу роботу. Все-таки у мене дві вищі освіти".

Нагадаємо, що в листопаді за підсумками попередніх розглядів заяв екс-президента чернігівської "Десни" Олексія Савченко ("грала не "Десна", а мої "бабки"... гра у мене коштувала від п'яти до п'ятнадцяти тисяч доларів... я можу назвати суддів, які отримували від нас гроші, людей, які давали гроші", ФФУ передала матеріали справи у прокуратуру, а до завершення розслідування усунула від футболу Савченко, екс-наставника "Десни" Сергія Кучеренка, її колишнього директора Євгенія Олефіренка, а також п'ятьох арбітрів. Це — харків'яни Анатолій Абдула, Олександр Луценко і Ігор Подушкин, киянин Сергій Жваво і донеччанин Вячеслав Жуков.

А після своїх скандальних зізнань Олексій Савченко за рекордні, за його словами, для першої ліги 10 млн. гривень продав половину "Десни", а у відповідь на тимчасове відсторонення від команди виконкомом ФФУ заявив, що покидає футбол і дарує команду мерові і депутатам Чернігова. Місто від цього подарунка відмовилося, а в лютому новим власником "Десни" став Валерій Коротков, який в 90-х був президентом рівненського "Вересу".

Читайте також:

У польському футболі чергове корупційне викриття

Польські судді Г. і Ж. замішані у корупції!

У Польщі заарештовано колишнього тренера збірної

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: