Українці готуються до Олімпіади-2010 в борг

Олімпійцям доводиться позичати гроші на дорогу, вони вибирають найдешевші варіанти проживання та харчування.

До найближчої зимової Олімпіади, яка відбудеться менш ніж за рік у Ванкувері, українські спортсмени готуються… в борг, оскільки з передбачених на підготовку до Олімпіади 21 мільйона гривень спортсмени отримали від держави менше 50%. І це при тому, що у зв'язку з кризою Міністерство сім'ї, молоді та спорту в цьому році і так скоротило фінансування на 40%.

Як відзначають у федерації, в даний час підготовка спортсменів до Олімпіади проходить у борг. Олімпійцям доводиться позичати гроші на дорогу, вони вибирають найдешевші варіанти проживання та харчування.

"Зараз збірні їздять у борг. За наш червневий збір у Литві міністерство повернуло лише половину. А зараз у Швеції тренуємося за свої гроші", - розповів президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак. За його словами, з передбачених 8 мільйонів гривень збірна з біатлону, яка є основною олімпійською надією України, отримала лише 3 мільйони.

"Нашій федерації в 2009 році передбачено виділення близько 1 мільйона гривень, але нам не дали за ці півроку ні копійки", - скаржиться президент Федерації санного спорту.

"На збори ми позичаємо євро чи долари, потім повертаємося і отримуємо гривню за курсом 5,05. При цьому, якщо отримуємо. Таким чином з січня по травень ми "втратили" на різниці курсу 100 тисяч гривень", - скаржиться державний тренер Федерації лижних гонок Володимир Нечаєв.

Ситуація ускладнюється тим, що на носі чемпіонати світу та Європи, на яких спортсмени повинні завоювати олімпійські ліцензії, а без належного фінансування це просто неможливо.

Не полегшило участь спортсменів і відокремлення так званої "елітної групи" з 21 олімпійців. В цю групу в кінці 2008 року потрапили спортсмени, які можуть поборотися за медалі на зимовій Олімпіаді у Ванкувері. На їх підготовку було додатково передбачено виділення 300 тисяч гривень з резервів Національного олімпійського комітету України.

Однак і ці гроші були заморожені урядом. "Це все вилами по воді писано. Ніхто не знає, дадуть цим "елітним" спортсменам грошей чи ні", - обурений Олександр Пустовойт.

Єдиний варіант вирішення проблеми, як зазначають у федерації, це особисте втручання прем'єр-міністра або президента України. "Міністерство спорту намагається приховати всі проблеми, а міністр Павленко ледь не щотижня звітує, що всі профінансовано на 100%. Якщо ситуація не зміниться, ми підемо на прийом до Юлії Тимошенко і президента", - повідомили в НОК України.

Натомість, у прес-службі Міністерства сім'ї, молоді та спорту заявили, що в проблемі підготовки українських спортсменів до Олімпіади винна криза. "У минулі місяці у нас були затримки по виплатах, тому що в країні не дуже гарна економічна ситуація. Але тепер жодних затримок не буде", - пообіцяли в прес-службі міністерства.

Читайте також:

Розкрито таємницю сексуального життя найкращого олімпійця планети

Україна візьме участь в Олімпійських іграх-2010

МОК скасував естафету олімпійського вогню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: