Українці втратили "бронзу" у короткій програмі

Німецькій парі - Альоні Савченко та Робіну Шолкови - вдалося втретє завоювати титул чемпіонів Європи.

На чемпіонаті Європи з фігурного катання розіграний перший комплект нагород. У змаганнях спортивних пар перемогу здобули німці - Альона Савченко та Робін Шолкови. 

Незважаючи на те, що цей дует поступився у короткій програмі росіянам Марії Мухортовій Максиму Транькову, у довільній все стало на свої місця.

Саме Мухортовій і Транькову довелося відкривати змагання у найсильнішій групі. Перед початком довільної програми Олег Васильєв довго налаштовував Марію на виступ, але коли пара вийшла на кригу, стало зрозуміло, що сили психолога у тренера не вистачило - у Мухортової повністю здали нерви.

Вона припустилася кількох помилок, що у підсумку і перекреслило усі сподівання пари на "золото" ЧЄ.

Судді оцінили довільну програму росіян у 112.45 балів, а в підсумку вони отримали 182,07.

Другими на лід вийшли українці Тетяна Волосожар Станіслав Морозов. Через провалену коротку програму, щоб потрапити на п'єдестал, українцям треба було стрибнути вище голови і подолати відстань у 10 балів до росіян Юко Кавагуті Олександра Смирнова.

Але стрибок якраз і підвів українську пару - спочатку у комбінації Станіслав помилився, а потім його підтримала і Тетяна. Далі спортсмени каталися дуже чисто, а підтримки і викиди українців зірвали шквал оплесків у залі.

Взагалі українці були єдиною парою, більшу частину виступу якої супроводжували оплески. Судді оцінили старання Тані і Стаса у 115,14 бала. У підсумку у них 171,34.

Третіми на лід вийшли чинні чемпіони світу і Європи Савченко і Шолкови. Вперше за три роки вони йшли на довільну програму з другим номером, що додало скутості у їх рухи. Але прокат був чисто чемпіонським. Його навіть не змазало торкання льоду Альоною на виході з одного зі стрибків.

132.43 - за довільну і більше 199 - у підсумку. Німці стали фактично недосяжними для конкурентів.

Щоправда вже за кілька хвилин Альона і Робін все ж могли трохи понервувати - Юко Кавагуті та Олександр Смірнов дуже впевнено відкатали свою програму. Пара навіть виконала викид у чотири оберти, щоправда виїхала з нього Юко на дві ноги і руку.

Втім навіть елемент ультра-сі не дозволив росіянам підібратися і близько до чемпіонів Європи. Зате приніс перше європейське срібло.

За довільну пара отримала кращий для себе результат в сезоні 117.39, а в підсумку 182,77. Таким чином, вони обійшли своїх земляків Мухортову-Транькову лише на 0,75 бала, і помінялися з ними місцями на європейському п'єдесталі. Адже минулого року Мухортова-Траньков були срібними призерами, а Кавагуті-Смірнов - бронзовими.

Як не прикро, українці Волосожар-Морозов знову проїхали повз п'єдестал. Якщо минулого року в Загребі їм завадила потрапити туди зірвана довільна програма, то тепер дорогу перекреслили дві помилки у короткій.

Читайте також:
Росіянка показала стриптиз на льоду
Ковалевський - 13-й після короткої програми
Українська пара - поза трійкою лідерів на ЧЄ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: