УПЛ скоригувала регламент та повернула Золотий матч

Його скасували перед початком сезону 2014/15.

Керівництво української Прем'єр-ліги (УПЛ) вирішило дещо змінити правила чемпіонату.

Відтепер, найкраща команда України може визначитися за допомогою Золотого матчу. Щоправда, для проведення цієї зустрічі має збігтися декілька показників.

Витяг з Регламенту Всеукраїнських змагань з футболу серед команд клубів Української Прем'єр-Ліги сезону 2018/19:

Стаття 22. Визначення місць команд у змаганнях

1. За перемогу у матчах команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.
  2. Місця команд визначаються за кількістю очок, набраних у всіх матчах.
  3. У разі рівності очок у двох та/або більше команд, місця команд визначаються за такими показниками:

3.1.         більша кількість набраних очок в особистих зустрічах між цими командами;

3.2.         краща різниця забитих і пропущених м’ячів між цими командами;

3.3.         більша кількість забитих м’ячів між цими командами;

3.4.         краща різниця забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах;

3.5.         більша кількість забитих м’ячів в усіх матчах.

1. За рівності показників, зазначених у п. 3 цієї статті, для визначення переможця чемпіонату проводиться Золотий матч
  2. Рішення щодо місця проведення та часу початку Золотого матчу приймає Дирекція. Команда-господар поля визначається за допомогою жеребкування
  3. Якщо основний час Золотого матчу закінчиться внічию, то призначається додатковий час (2 тайми по 15 хв. без перерви). Якщо і додатковий час закінчиться внічию, то призначається серія пенальті, - говориться в заяві УПЛ на офіційному сайті.

Зазначимо, що Золотий матч було скасовано перед початком сезону 2014/15. Цікаво, що Золотий матч був зіграний лише одного разу. Було це у сезоні 2005/06. Тоді "Шахтар" переміг "Динамо" з рахунком 2:1.