US Open-2009: Дель Потро переграв Федерера у фіналі

Раніше Хуан-Мартін і Роджер шість разів грали між собою, і жодного разу ще аргентинцеві не вдавалося обіграти Федерера.

Аргентинець Хуан Мартін Дель Потро вперше в кар'єрі став переможцем турніру "Великого шлема". В фінальному поєдинку US Open-2009 20-річний аргентинець, посіяний на турнірі під шостим номером, зустрічався з першою ракеткою світу і п'ятикратним переможцем Відкритої першості США швейцарцем Роджером Федерером.

Раніше Хуан-Мартін і Роджер шість разів грали між собою, і жодного разу ще аргентинцеві не вдавалося обіграти Федерера. Однак на US Open Дель Потро зміг нарешті здобути перемогу над швейцарцем - 3/6, 7/6 (5), 4/6, 7/6 (4), 6/2.

У стартовій партії матчу Роджер вже в другому геймі зміг зробити брейк, який так і залишився єдиним у цьому сеті. Швейцарець спокійно брав свою подачу і дозволив аргентинцеві заробити жодного брейк-пойнта.

У другій партії матчу Роджер також зміг зробити швидкий брейк і повести в рахунку - 2/0. Після цього аргентинцеві вдалося вирівняти гру і в четвертому геймі вперше в матчі надати Федереру серйозний опір при грі на прийомі. У Хуан Мартіна було три брейк-пойнта, але жоден з них він не зумів реалізувати.

За рахунку 5/4 на свою користь Федерер вийшов подавати на сет, але Дель Потро зміг зробити зворотний брейк, причому за рахунку 30:30 Хуан Мартіну вдалися два приголомшливих по точності обвідним ударом. У результаті справа дійшла до тай-брейка, на якому аргентинець діяв точніше.

У третьому сеті спочатку тенісисти впевнено брали свою подачу. Розв'язка могла наступити в сьомому геймі, коли Дель Потро зміг зробити брейк і повести в рахунку - 4/3, однак у підсумку цей гейм став для аргентинця останнім виграним в цій партії. Роджер зміг виграти три гейми поспіль, попутно зробивши два брейка.

У п'ятому геймі четвертого сету Дель Потро зміг під нуль взяти подачу Федерера і повести в рахунку - 3/2. Однак як у третій партії довести сет до перемоги Хуан Мартіну не вдалося і Роджер зміг зрівняти рахунок, зробивши брейк у восьмому геймі.

У 11-му геймі Федереру довелося відігравати два м'ячі брейкових і Роджер зміг впоратися з цим завданням. У результаті все, як і в другій партії, вирішувалося на тай-брейку, на якому удача знову була на стороні аргентинця.

У вирішальній партії матчу Дель Потро зміг повести в рахунку з брейком вже на самому початку сету - 2/0. У наступному геймі у Федерера був брейк-пойнт, але реалізувати його він не зумів. Більше шансів на те, щоб відігратися у швейцарця не було і Дель Потро зміг довести матч до перемоги, завершивши зустріч ще одним брейком на подачі Роджера.

Для Дель Потро ця перемога стала сьомою у професійній кар'єрі і першою на турнірах Великого шолома. За свій успіх Хуан Мартін отримає $ 1,600,000 призових, Федерер заробив за свій виступ на турнірі $ 800,000.