УЄФА: багато європейських клубів збиткові

Генеральний секретар УЄФА повідомив, що провідні європейські клуби витрачають більше, ніж заробляють і можуть позбутися права брати участь в єврокубкових турнірах.

Багато провідних європейських футбольних клубів, як і раніше витрачають більше, ніж заробляють. І якщо дана ситуація не зміниться, такі команди незабаром не зможуть брати участь в єврокубкових турнірах, заявив генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно.

Напередодні він також повідомив, що сукупний збиток всіх основних європейських футбольних клубів складає зараз близько 1,2 млрд дол. Хоча число збиткових клубів за два останні роки знизилося з 70% до 56%, все одно це становить більше половини від усіх професійних команд, зауважив генсек УЄФА.

За його словами, якщо б у даний момент проводився відбір команд до єврокубків, 11 клубів були б недопущені до участі в Лізі чемпіонів і Лізі Європи відповідно до "фінансових правил" УЄФА, оголошеними президентом цієї організації Мішелем Платіні в рамках концепції "чесної гри" . Один з основних моментів цієї концепції полягає в тому, що клуби повинні дотримуватися суворої фінансової дисципліни і бути самоокупними, тобто не витрачати більше, ніж заробляють.

Нові правила вступлять в силу в 2012 фінансовому році, а санкції у вигляді заборони на участь в єврокубках будуть введені двома або трьома роками пізніше. Як приклад для наслідування Інфантіно привів "Арсенал", який разом зі спортивними результатами за останні 10 років досяг блискучих економічних показників завдяки вивіреній фінансовій політиці.

Читайте також:

Збитковим клубам буде заборонено грати у єврокубках

УЄФА нагородить Шевченка і Тимощука

Платіні виявився єдиним кандидатом на посаду президента УЄФА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: