Васюник і Суркіс - про вирішення проблем Євро-2012

Григорій Суркіс та Іван Васюник вважають, що рішення УЄФА з справедливим.

У четвер, 14 травня, у Києві відбулася спільна прес-конференція президента Федерації футболу України Григорія Суркіса та віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника.

Темою їхнього спілкування з журналістами стали підсумки засідання Наглядової ради УЄФА в Ньоні (8 травня) та Виконкому Європейського футбольного союзу в Бухаресті (12-13 травня), який визначив приймаючі міста Євро-2012.

Іван Васюник наголосив, що правила були відомі з самого початку, вердикт УЄФА є остаточним і оскарженню не підлягає.

Більше того, за словами віце-прем’єр-міністра України, це рішення зберегло великий консолідуючий потенціал, що наразі є в нашому суспільстві: "Матчі проходитимуть у столиці країни, найбільших промислових центрах і в культурній перлині України. Це суцвіття міст являє собою вісь єдності й консолідації українського суспільства, і я думаю, що кожен українець із полегшенням сприйняв звістку, що Київ, Львів, Донецьк і Харків матимуть змогу приймати матчі чемпіонату. Я переконаний, що після остаточного рішення УЄФА проект Євро-2012 і надалі нестиме великий заряд оптимізму українцям, які зможуть відчути себе справжніми європейцями".

Дуже важливим є те, що УЄФА своїм рішенням зберегла принцип паритетності між організаторами чемпіонату Європи.

Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс запевнив, що всі 15 хвилин, які були відведені йому на виступ на Виконкомі УЄФА, він наголошував саме на питанні паритетності.

Більше того, невдовзі підтримав свого українського колегу і президент Польського футбольного Союзу Гжегож Лято.

"Паритетність – це наразі визнаний факт! Рішення УЄФА є справедливим саме тому, що був дотриманий принцип, на якому наполягали обидві сторони. Нині названі по 4 міста в Україні й Польщі, яким за певних умов надається право провести турнір на своїй території", - на думку Григорія Суркіса саме це є головним досягненням України на засіданні Виконавчого комітету УЄФА в Бухаресті.

Звісно, не приховує президент ФФУ й проблем, що могли стати на перешкоді принципу 4 на 4: "Рішення УЄФА могло бути набагато гіршим, і навіть взагалі покласти хрест на наших надіях провести цей турнір у рамках паритетності. Через два роки після перемоги у Кардиффі власник турніру абсолютно справедливо оголосив приймаючій стороні дуже жорсткі й конкретні умови подальшої співпраці у проекті Євро-2012. Питання поставлене ясно – або ми у відведені строки ретельно й результативно працюємо над помилками, або УЄФА змінює формат проведення турніру не на нашу користь. Подібне рішення могло бути прийнято ще вчора: наприклад 6 на 2. Це було б краще? Гадаю, що ні".

На думку Івана Васюника рішення УЄФА є не лише справедливим, а й дуже раціональним: "З одного боку воно чітко визначає 4 українських міста, які при виконанні певних умов зможуть гідно приймати гостей турніру. З іншого – дає нам змогу цілеспрямовано сконцентрувати ресурси саме в приймаючих містах Євро".

Віце-прем’єр міністр України вважає, що немає нічого надзвичайного в тому, що остаточне затвердження організаторів матчів чемпіонату Європи відбудеться 30 листопада. Адже, навіть у тому випадку, якщо б УЄФА нині затвердила міста-господарі, для України це нічого не поміняло б. Причина в тому, що є кілька конкретних проектів, які, за словами пана Васюника, в наступні півроку мають перейти через певні кризові точки.

Чому розгляд питання призначено саме на 30 листопада?

На думку віце-прем’єр-міністра України логіка цього рішення УЄФА полягає в наступних трьох пунктах:

- Півроку – достатній час, щоби хід реалізації і фінансування проекту довів, що інфраструктурні об’єкти можна якісно і вчасно підготувати до експлуатації.

- УЄФА дуже непокоїть питання фінансової кризи. Вони постійно слідкують за економічною ситуацією в Україні й Польщі. І якщо Польща, як член Євросоюзу, отримує певну додаткову фінансову допомогу на реалізацію своїх проектів до Євро, то Україна мусить розраховувати виключно на власні сили. УЄФА поінформована про те, що наразі Україна виконує свої фінансові зобов’язання. Але їм важливо саме в ці критичні півроку переконатися в тому, що фінансування проектів є достатнім за умов розвитку економічної кризи.

- Дуже важлива політична ситуація. УЄФА непокоять політичні ризики – там очікують, що до кінця поточного року ситуація в Україні буде більш визначеною. УЄФА розглядає спільне звернення Президента, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра України, яке керівники держави підписали на ім’я Мішеля Платіні напередодні 13 травня як гарантію політичної єдності щодо Євро-2012.

Але, на думку Івана Васюника, теперішня влада і опозиція мають нести спільну відповідальність за те, щоби виборча президентська кампанія пройшла за цивілізованими стандартами. Бо якщо станеться протилежне, можливе зменшення темпів підготовки до турніру, а це може стати фатальним чи то для окремих міст, чи для окремих проектів. Утім, незважаючи на будь-які ризики, топ-менеджери Євро-2012 упевнені в кінцевому успіху.

"Я не можу собі уявити, що за півроку ми не зможемо довести УЄФА, що не лише в рамках паперових довідок, а на конкретних справах, віддані турніру і реалістично і прагматично до нього готуємося", - зазначив Григорій Суркіс.

Іван Васюник додав, що буде пропонувати Уряду жорсткіші терміни підготовки для приймаючих міст Євро-2012: до кінця вересня (!) поточного року вони мають зняти всі питання щодо спроможності Донецька, Львова і Харкова організувати матчі турніру, а також забезпечити проведення фінального матчу чемпіонату в Києві.

Крім того, вже на наступному тижні у Верховній Раді України мають розглянути низку законопроектів, які безпосередньо стосуються питання підготовки до Євро-2012: "У першу чергу це законопроект, який уже розглянутий у першому читанні - про державно-приватне партнерство. І, звісно, проект закону, що передбачає процедуру відведення земель под суспільно значимі проблеми. Без нього ми не зможемо реалізувати в Україні жодного серйозного інфраструктурного проекту, чи то стосується будівництва доріг, чи розв’язання проблем НСК «Олімпійський", – підсумував прес-конференцію Іван Васюник.

Читайте також:

L'Equipe: Євро-2012 пройде лише в Києві і Львові

Добкін: Харків зробив неможливе у змаганні за Євро-2012

Суркіс: готовності до Євро-2012 немає і близько

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: