Вчені придумали новий метод оцінки якості гри у футбол

Вчені пропонують метод визначення професіоналізму команди, схожий на ті, що застосовуються для картування друзів в соціальних мережах.

Вчені розробили математичний алгоритм, завдяки якому можна, не вдаючись до футбольної статистики, визначити професіоналізм та якість гри футбольної команди як цілого колективу, так і кожного її гравця окремо.

Автори дослідження, група вчених під керівництвом Луїса Амарал з Північно-західного університету в Іллінойсі, США, звернули увагу на те, що футбол в значній мірі відрізняється від бейсболу, баскетболу або хокею бідністю статистичних даних.

"Після закінчення матчу вся статистична інформація про якість гри гравців являє собою "ім'я забив гол і віддав йому пас ім'я", - поскаржився Амарал.

Замість цього Амарал і його колеги запропонували новий метод оцінки злагодженості гри команди, який враховує внесок кожного гравця в результат, а також складні взаємини всередині команди. Цей метод схожий зі статистичними підходами, що застосовуються для картування друзів в соціальних мережах. На його основі вчені розробили програмне забезпечення, що дозволяє відслідковувати переміщення м'яча між гравцями. Програма відстежує точні паси, а також паси, які в підсумку призводять до ударів у створ воріт. При цьому, програма не враховує, закінчується комбінація голом чи ні.

"Гол вимагає не тільки майстерності, а й багато удачі", - пояснив Амарал.
У кінцевому підсумку, програма розраховує рівень професіоналізму як всієї команди в цілому, так і кожного її гравця.

Провівши подібним чином аналіз матчів чемпіонату Європи 2008 року, вчені склали рейтинг команд, який практично повністю співпав з підсумковим результатом розіграшу.

На думку експертів, даний програмний алгоритм дозволяє аналізувати командні якості і в інших сферах: колективах вчених, творчих групах або комерційних фірмах.

Сам Амарал має намір використовувати свій алгоритм для вивчення гри команд на чемпіонаті світу з футболу.

"Я португалець і був дуже розчарований тим, як ми грали в цей вівторок. Мені дуже цікаво дізнатися, який показник тепер дасть моя програма: цілком ймовірно ми грали не так погано, ніж мені здавалося", - підсумував учений.

Читайте також:

Календар чемпіонату світу-2010 з футболу

Бертольо: "Динамо" було б чемпіоном Аргентини

ЧС-2010. Кот-д'Івуар - Португалія. Післяматчеві коментарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: