Вісім команд відмовились від участі у Формулі-1

У наступному сезоні учасниками перегонів стануть лише дві команди з тих, що змагаються в нинішньому сезоні.

Вісім команд - Ferrari, McLaren, Renault, Toyota, BMW Sauber, Brawn GP, Red Bull Racing і Toro Rosso - відмовилися від участі в перегонах Формули-1 в наступному сезоні і оголосили про намір організувати альтернативні змагання.

У ніч на 19 червня Асоціація команд Формули-1 (FOTA) опублікувала офіційне повідомлення, в якому оголосила про неможливість дійти згоди з Міжнародної Автомобільної Федерації (FIA) по ряду принципових умов участі в сезоні 2010 року.

Головним із цих умов є запропоноване FIA добровільне обмеження бюджетів команд відміткою в 40 мільйонів фунтів стерлінгів (47 мільйонів євро) - міра, яку команди вважали неприйнятною. У ході переговорів з FIA, що розпочалися після 12 червня, команди в якийсь момент висловили згоду обмежити бюджети, але висунули свої умови, які не влаштували FOTA.

"Побажання більшості команд не беруться до уваги. Більш того, завдяки зусиллям власника комерційних прав (Берні Екклстоун – Ред.) багато команд недоотримують десятки мільйонів доларів, і так продовжується з 2006 року. Незважаючи на це, а також на відсутність у FIA бажання йти на компроміс, FOTA щиро намагалася домогтися компромісу. Втім, зараз вже зрозуміло, що команди не готові піти на компроміс, коли справа стосується фундаментальних спортивних принципів, і не відмовляться від початкових умов участі в чемпіонаті 2010 року ", - говориться в повідомленні FOTA.

Нагадаємо, що конфлікт між FIA і FOTA розпочався після того, як голова федерації Макс Мослі наприкінці квітня заявив про зміни у регламенті проведення Формули-1, у тому числі про добровільне обмеження бюджетів з 2010 року. Представники команд наполягали на тому, що такий крок призведе до фактичного поділу учасників Формули-1 на два табори - тих, хто погодиться на обмеження і отримає технічні послаблення, і тих, хто відмовиться і буде змушений виконувати більш жорсткі вимоги.

Таким чином, якщо вісім вищезгаданих команд покинуть Формулу-1, у наступному сезоні учасниками перегонів стануть лише дві команди з тих, що змагаються в нинішньому сезоні - Williams і Force India. До них приєднаються три нові команди, що увійшли в затверджений список учасників, - USF1, Campos і Manor.

Відзначимо, що ні Макс Мослі, ні FIA, ні Берні Екклстоун поки що ніяк не відреагували на заяву FOTA.

Читайте також:

Ferrari не візьме участі в чемпіонаті світу 2010 року

Оприлюднено новий список команд-учасників Формули-1

Баттон переміг "червоних биків" на Гран-прі Туреччини

Brawn GP здобула подвійну перемогу на Гран-прі Монако

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: