Віталій Кличко: дух батька продовжує залишатися з нами

Віталій Кличко розповів про свого батька, Володимира Родіоновича Кличка, який пішов з життя 13 липня.

Чемпіон світу з боксу у надважкій вазі за версією WBC Віталій Кличко розповів про свого батька, Володимира Родіоновича Кличка, який пішов з життя 13 липня.

"Народження і смерть йдуть поруч... Наша сім'я втратила близьку нам людину. Перед останньою церемонією мене попросили написати офіційну біографію мого батька. Ніколи цього не робив..., - зізнався Віталій.

Звісно, Кличко - відоме прізвище. Братів-чемпіонів знає весь світ. Мільйони людей чули про перемоги українців у спорті.

"І, як це часто буває, хтось перебуває в променях популярності, а хтось залишається в тіні слави, зігравши ключову роль в нашому житті і кар'єрі...", - каже Віталій.

"На шляху до досягнень нам допомагали багато. І ми багатьом людям зобов'язані і вдячні ... Але у "великому колі", є ті, які грають найважливішу, ключову роль у долі кожного з нас ... Це наші батьки. Адже вони заклали фундамент все, чим ми володіємо. Всі наші життєві цінності, норми моралі, риси характеру - все це від них: Володимира Родіоновича і Надії Ульянівни.

Батькові я зобов'язаний практично всім. Він зіграв одну з найважливіших ролей в моєму житті і житті мого брата Володимира.

Батько народився в сім'ї військовослужбовця і сільської вчительки, відразу після війни в маленькому українському містечку Сміла Черкаської області. Думаю, не має сенсу переказувати докладно всю біографію батька, вона не особливо відрізняється від життя інших післявоєнних дітей. Зазначу тільки, що після строкової служби в армії він вибрав професію військового авіатора. А це вже не просто професія, це доля, яка була схожа з долями тисяч офіцерів радянської армії.

Ставши військовим, вже не вибираєш, а виконуєш поставлене командуванням завдання, борг перед Батьківщиною ... Географія служби була широка, так само як і у багатьох офіцерів Союзу ... Росія, Киргизія, Казахстан, центральна група військ, Україна, Німеччина.

Батька сім'я бачила рідко, особливо ми, його діти. Як правило, зі служби він приходив, коли ми вже спали, а йшов, коли ми з братом ще не прокинулися ... Вихідні - рідкість. Відрядження затягувалися на місяць, а то й на півроку. Але коли, все-таки з'являлася можливість провести час разом, це були найбільш пам'ятні дні дитинства! Взяти з собою на аеродром, на польоти або стрільби, на риболовлю чи полювання, в гори або просто пройтися по лісу, зібрати гриби ... Пам'ятаю, які були яблука на полігоні, в покинутому саду...

У сім'ї була дисципліна точно така ж, як і в армії. І твердо знаю, що тільки завдяки набутим з дитинства ключовим якостям - відповідальності, старанності, цілеспрямованості у досягненні поставлених завдань, - тільки завдяки цьому сьогодні в житті виходить досягти результату.

Батько і сам ніколи не шкодував себе. І точно так само вимогливо ставився до підлеглих. Ми, сім'я, пам'ятаємо місяці, проведені в госпіталі після вантаження ракетного палива ... Нічого дивного в тому, що матері доводилося заліковувати обморожені пальці батька після суворих зим північного Казахстану. Шматками знімали шкіру після будівництва аеродромів в Киргизії. Був на грані відходу на пенсію через здоров'я після доведення порученої йому частини до рівня зразкової в центральній групі військ. Прикладів можна наводити багато ... Ми всі дуже сподівалися, що небезпека роботи в Чорнобилі пройшла стороною ... На жаль, ні ...

Батько навчав ніколи не здаватися і ніколи не здавався сам. Довгих три роки він боровся. Було важко, але йому не звикати ... Хоча, у смерті ... ще ніхто не вигравав ...

Вона забрала у нас тільки його тіло, але дух батька продовжує залишатися з нами, з його дітьми, внуками, сім'єю, друзями.

Кажуть, людина живе так довго, як довго живе пам'ять про неї. Це означає, що він продовжує жити з нами, в наших серцях, і нашій пам'яті. Так довго, як довго живемо ми ... світла пам'ять тобі, Тату ... ", - написав Кличко у своєму блозі.

Читайте також:

Президент України висловив співчуття родині Кличків

Віталій Кличко: жінкам завжди більше подобався Володимир

Леннокс Льюїс: я б нокаутував Володимира Кличка

Непереможний Тайсон не готовий до бою з Кличком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: