Віталій Кличко: я пропоную Валуєву півтора мільйона доларів

Віталій Кличко розповів про зустріч з "російським гігантом" Миколою Валуєвим, яка відбулась у Санкт-Петербурзі.

У минулі вихідні "Доктор Залізний Кулак" Віталій Кличко відвідав Санкт-Петербург, де зустрівся з російським боксером Миколою Валуєвим.

ТИТУЛ ДЛЯ СПОРТСМЕНА - НАЙВАЖЛИВІШЕ

- Віталію, раді вас вітати в Петербурзі.
- Спасибі.

- Перш за все, хотілося б дізнатися яка головна мета вашого візиту до міста святого Петра.
- Офіційної мети немає, є неофіційні приводи. У мене було намічено кілька зустрічей особистого характеру, а, крім того, мене разом з дружиною Наталією запросили в Маріїнський театр на церемонію вручення премії Montblanc лауреатам музичного фестивалю "Зірки білих ночей". Зустрічався також з моїм наступним - поки віртуальним - суперником. Звичайно, я маю на увазі одного з найбільш знаменитих спортсменів-петербуржців - Миколу Валуєва.

- Як пройшла розмова?
- Ми з Колею - старі знайомі та колеги по цеху. Поговорили. І я сподіваюся, що все-таки Микола і його промоутери візьмуть єдине вірне рішення. І поєдинок, який жадають побачити мільйони любителів спорту, нарешті, відбудеться.

- Хіба ще не всі домовленості досягнуті?
- Крапку ставити рано. Справу можна вважати завершеною лише тоді, коли буде підписаний контракт. А він поки не підписаний. Є ще цілий ряд деталей, які потрібно буде погодити з промоутерами Миколая.

- У всьому світі прийнято, що претенденти шукають зустрічі з чемпіоном. Що стосується вашого приїзду в місто на Неві, то все виглядає так, ніби чемпіон вмовляє претендента.
- Усе йде не так. Розмова з Валуєвим не була основною метою моєї ділової поїздки. Як я вже сказав, мене запросили одразу на кілька перформансів в якості VIP-гостя. Але якщо вже так збіглося, то чому б не зустрітись з Колею? Адже завжди краще спілкуватися без посередників. Інформація не спотворюється. Чим менше посередників, тим краще.

- Про яку суму зараз йде мова?
- Я пропоную Миколі як гонорар за поєдинок зі мною півтора мільйона американських доларів. Торгуватися не буду, - цю фразу Віталій вимовив дуже міцно. - Якщо він відмовиться від цієї пропозиції, я буду боксувати проти іншого суперника - того, хто першим стоїть в рейтингу претендентів. Мотивації у Миколи повинно бути достатньо. Адже він отримує можливість битися за найпрестижніший чемпіонський пояс - за той самий, яким володіли в свій час Мухаммед Алі, Майк Тайсон і Леннокс Люіс. Сьогодні цим поясом володію я, і даю Миколі позачергове право боксуватиму за право володіння ним. Більше того: до такої можливості додається гонорар, який він не отримував, навіть ставши чемпіоном світу.

- Поясніть: чи отримає Валуєв у разі його згоди і якийсь відсоток з телевізійної трансляції?
- Можна починати торгуватися: відсоток від телепоказу бою, відсоток від продажу міжнародних прав, відсоток від квитків... Але ми не на базарі. Якщо у Валуєва є інтерес до цього поєдинку, то от, будь ласка, - можливість. Якщо ж інтересу немає, то це в корені міняє справу. Минулого разу - я маю на увазі, взимку - нам спробували викручувати руки: якісь відсотки, якісь права показу... Однак головна мотивація для будь-якого спортсмена одна - стати чемпіоном світу. Без цієї мотивації все інше - гроші, слава, слава - втрачають будь-який сенс. Я пам'ятаю, що коли мені випала можливість боксувати проти Леннокса Льюїса за звання чемпiона, я сказав, не роздумуючи: "Так!". Хоча ситуація була така, що до поєдинку залишалося всього лише десять днів, і зрозуміло, що за цей час я не міг вивести себе на пік форми. Я розумів: мене випав шанс, і я використовую його в повній мірі.

Тому якщо у Миколи мотивація тільки фінансова, то мені нема чого додати. Минулого разу мені здалося, що Валуєв використовував будь-які приводи для того, щоб цей поєдинок не відбувся. Взимку я спочатку запропонував йому мільйон, потім у процесі переговорів ми зупинилися на цифрі в два з половиною мільйони доларів. Але й цього тоді виявилося недостатньо: знадобилися телевізійні права на трансляцію бою в США, в Росії, потім - щось ще... І тут виникає питання: хто кому пропонує боксувати? Микола Валуєв або Віталій Кличко? Хто чемпіон світу?

Минулого разу я втомився торгуватися, і тепер просто пропоную йому умови, які він може або акцептувати, або ні. Ось і все. Скажу лише, що у разі його відмови навряд чи він коли-небудь ще отримає таку можливість: позачергове право битися за титул чемпіона світу, плюс гонорар, який, так скажемо, відповідає його розмірам.

- Однак взимку ви пропонували Валуєву два з половиною мільйони, а зараз тільки півтора. Чим це викликано?
- По-перше, це продиктовано ситуацією на світовому ринку. Тоді євро було по відношенню до долара - один до п'яти, зараз практично - один до одного. По-друге, тоді у нас була зарезервована одна з найбільших критих арен Німеччині - стадіон футбольної команди "Шальке-04", на якому я і мій брат Володимир провели свої попередні поєдинки. На сьогоднішній же день можливості орендувати цю арену у нас немає. І це створює додаткові складності: раз ми плануємо бій з Валуєвим на осінь, то стадіон, де буде проводиться поєдинок, мало того, що повинен бути критим, повинен ще й обігріватися. Адже глядачі не можуть сидіти під дощем. Зрозумійте: всю відповідальність за організацію цього поєдинку несе моя сторона, моя промоутерська компанія. Як бачите: причини, за якими Миколі, запропонований гонорар менше, ніж минулого разу, цілком об'єктивні.

Віталій Кличко
kp.ru
Віталій з задоволенням фотографувався із шанувальниками
ВСІ ПРОГНОЗИ У СПОРТІ - СПРАВА ПУСТА

- А в якій країні пройде ваш передбачуваний поєдинок з Валуєвим?
- Поки ми працюємо над цим. Ще не визначилися. В ідеалі було б добре, якщо зустріч на рингу пройшла б у якійсь нейтральній країні, щоб обидва боксери відчували себе в рівних умовах. Іншими словами, вболівальників одного та іншого боксера має бути приблизно порівну. Думаю, що, наприклад, Білорусь відповідала б цим умовам.

- Де очікується найбільший інтерес телеглядачів до "бою століття"?
- Звичайно ж, на пострадянському просторі. Адже ми обидва говоримо російською мовою. У Німеччині з нетерпінням чекають нашого поєдинку. У США Микола провів не так багато боїв - любителі боксу там його не дуже добре знають. Звісно, багато хто чув про найбільшого спортсмена в історії професійного боксу, який при рості 2 метри 14 сантиметрів важить 150 кілограмів. Але краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

- А в Росії телеглядачі зможуть побачити поєдинок у прямому ефірі?
- Ми говоримо про цей бій, як про вже доконаний факт. Але це поки не так. Зрозуміло, росіяни будуть мати можливість спостерігати за цією зустріччю в прямому ефірі - звичайно, в тому випадку, якщо вона відбудеться.

- Так чи хоче насправді Російський Гігант перетнутися з вами на рингу? Яке у вас склалося враження при особистій зустрічі з ним?
- У мене склалося враження, що Микола хоче цього поєдинку, але його за ніс водять його промоутери - Дон Кінг і Вілфрід Зауерланд.

- Чи було вам цікаво боксувати проти поляка Альберта Сосновського, якого ви нокаутували недавно?
- Мені завжди цікаво виходити на ринг. Але за великим рахунком виходить, немає суперників. Всіх перебили. Сосновський ж як-не-як - чемпіон Європи і боїв провів більше, ніж я. Але результат... відомий.

- Експерти вважають, що в парі Валуєв-Кличко ви - явний фаворит.
- Хочу сказати, що в спорті думку експертів - це чистої води спекуляція. Ось скажіть: чи багато ось зараз було експертів, які напророкували збірній Сербії перемогу над Німеччиною на чемпіонаті світу по футболу? Всі так звані експерти прогнозували впевнену перемогу німців - 2:0 або навіть 3:0. Те ж саме відноситься і до матчу Іспанія - Швейцарія. А вже про бокс, тим більше у важкій вазі я взагалі мовчу - тут варто на секунду втратити концентрацію, і один-єдиний удар може стати вирішальним.

У Валуєва є свої сильні сторони, є слабкі - про їх я говорити зараз не буду. Навіщо видавати секрети? - У цьому місці інтерв'ю Кличко-старший змовницьки посміхнувся. - Буду намагатися робити все, щоб не дати йому реалізувати його потенціал, і використаю його слабкі сторони.

- Тоді назвіть сильні якості Валуєва.
- Велика вага. Я навіть не знаю таких спаринг-партнерів - з ким мені готуватися? Довжина рук. Микола - спортсмен, що б'є. Він може тримати удар. Нікому ще не вдалося достроково закінчити поєдинок проти Миколи Валуєва. У той же час мені належить світовий рекорд по процентному співвідношенню боїв і нокаутів. Ось у цьому й інтрига: чи зможе Кличко нокаутувати Валуєва?

- Ви почали займатися боксом в більш юному віці, ніж Людина-гора. У вас, можна сказати, основи закладені ще радянською школою боксу. Чи стане це перевагою?
- Термін занять не має значення. Всі ці порівняння мало важать. От коли спортсмени зійдуться на рингу, тоді все й стане видно.

- Ви залякуєте суперника перед боєм? Або віддаєте перевагу методам виведення супротивника з психологічної рівноваги, в чому вправний, наприклад, Девід Хей, який неабияк потріпав нерви нашому Миколі минулого року?
- Залякати професійного боксера - дохлий номер. А ось вивести супротивника з рівноваги - це реально. Але Хей своїми гучними заявами, відірваними головами манекенів та іншою нісенітницею просто робив собі додаткову рекламу. В Америці це називають "брудні трюки". Хей здобув собі славу нахаби.

- Як довго ви маєте намір ще залишатися в професійному боксі?
- Поки закінчувати не збираюся. Сили у мене є. З цього приводу я жартую: "У мене ще достатньо пороху, і він не намок".

Читайте також:

Валуєв прийняв пропозицію Віталія Кличка

Сандерс впевнений, що можна побити Кличка

Валуєв: мені набридли маленькі боксери. Хочу битися з Кличком

Кличко: перетворю обличчя Хея в пепероні з салямі і кетчупом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: