Володимир Кличко: я б'юся так, аби зберегти моє "кришталеве підборіддя"

Володимир Кличко розповів про те, як йдуть перемовини з Девідом Хеєм та Олександром Повєткіним

Володимир Кличко розповів про те, як йдуть перемовини з Девідом Хеєм та Олександром Повєткіним і повідав про подальші плани в кар'єрі.

- Тема бою проти Хея - номер один у світовому боксі. На якій стадії перебувають перемовини і чи ще можливий бій?
- Ми досі проводимо перемовини з Девідом Хеєм через його менеджера і тренера Адама Бута. Але у мене таке відчуття, що цей поєдинок не відбудеться. Оскільки, перемовини хоча і тривають, але конкретики немає.

- А перемовини з Повєткіним?
- Олександр буде моїм суперником у разі, якщо Девід відмовиться. Тоді буде поєдинок проти Повєткіна. У вересні цього року, над датою ми ще працюємо.

- Як вам вдалося домовитися з IBF про відстрочку обов'язкового захисту проти Олександра Повєткіна?
- Федерація дала нам час на перемовини з командою Хея, оскільки на кону - об'єднання поясів. Таким поєдинкам надається перевага.

- Якщо бою з Хеєм не буде, де ви розглядаєте можливість проведення поєдинку з Повєткіним?
- Точно не в США, а в Європі. Напевно, у Німеччині.

- Росія і Україна у списку фігурують?
- Росія, конкретно Москва, фігурує. Якщо наші промоутери не домовляться, то далі буде конкурс заявок. І право проводити бій отримає той, хто заплатить більше.

Я чув, що Зауерланд розмовляв з кимось у Москві, щоб там провести бій. Наскільки це відповідає дійсності, я коментувати не можу, бо ця інформація не від нас, а зі сторони Зауерланда. У нас є попередня домовленість із 50-тисячним стадіоном "Commerzbank-Arena" у Франкфурті-на-Майні. Тому, якщо наш бій буде не в Москві, то, напевно, у Франкфурті.

- На вашу думку, чи вигідно проводити бій в Україні чи Росії зважаючи на те, що тут немає системи попереднього продажу прав на перегляд бою на ТБ і глядачі звикли безкоштовно дивитися бокс?
- Звичайно, якщо в Україні або в Росії відбудеться поєдинок за моєю участю, або за участю Віталія, то телеканали Німеччини або Америки будуть купувати права на трансляцію цього поєдинку у своїх країнах.

- Повертаючись до Девіда Хея. Якщо за тиждень перемовини з британцем завершаться успіхом, хто з братів Кличків вийде на ринг проти нього?
- Якщо ми з Девідом домовимось, то, звісно, буду боксувати я. Якщо ні, то з ним буде вести перемовини Віталій. А я проведу поєдинок з Поветкіним.

- Оцініть Хея в бою проти Руїза.
- Добре, що Девід Хей виграв поєдинок, а не був нокаутований навіть Руїзом. Добре, що він переміг достроково. Але суперник... скільки в нього вже програшів? Шість? Сім? Вісім? Щось близько цього (насправді дев'ять - ред.). Руїзу вже 39 років...

- Він пішов з боксу після поразки від Хея.
- Це каже якраз про те, що Джон Руїз перед тим, як піти на пенсію, вирішив провести поєдинок з Хеєм. Хоча від Руїза в рингу була лише тінь...

- За словами Віталія, для нього бій проти Хея не є таким принциповим і особистим як для вас. А як же принцип "nothing personal just business"? Британець переступив межу?
- Девід Хей поводить себе некоректно, безпардонно. Я розумію, що можна займатися власним промоушном, щоб вивести якось себе "у світ" у надважкому дивізіоні. Треба віддати належне, що з точки зору піару він це зробив це професійно, але я не можу сприймати це спокійно. Я маю на увазі ті малюнки, які він зробив з братами Кличками та його обіцянки про бій на стадіоні у Лондоні. Я уже не говорю про те, що він спочатку уклав контракт, а потім, "піджавши хвіст", зник перед самим поєдинком зі мною, а потім те саме зробив і з Віталієм...

Я цій людині не довіряю і вважаю його абсолютно несерйозним і безвідповідальним. Це м'яко кажучи.

- Володимире, це запитання може часто звучало і не є приємним для вас. Експерти і самі боксери часто критикують вас за невидовищний стиль ведення бою. Прокоментуйте слова в стилі "Клички поховали надважкий дивізіон".
- Протягом 14 років у професійному боксі лишатися успішним і закінчувати поєдинки нокаутом, я думаю, це - правильна стратегія. А критика... я сприймаю її нормально. Коли один спортсмен "високої якості", а інший лише цю якість набирає, то поєдинок виходить однобічним. Але це не наша провина, а просто-напросто ситуація у боксі.

Бокс - це не вулична бійка, це мистецтво, яке треба знати і розуміти. Всі поєдинки математично прораховані, у прямому сенсі слова. Чому це відбувається? Бо є різниця у досвіді і є різниця у технічному і тактичному арсеналі спортсменів. Наприклад, коли є двобої спортсменів, які провели у боксі 2-3 роки і лише набираються досвіду, то перевага - то в один, то в інший бік. То один в нокдауні, то інший. Для публіки це дуже цікаво. Але зазвичай "чемпіонське життя" спортсменів, які проводять жорсткі поєдинки, дуже коротке. Вони витримують не більше двох років. Тому я не засуджую той стиль, яким володіють деякі боксери, але я обрав собі дещо інший. Я впевнений, що цей стиль - правильний, і я буду його дотримуватися.

Я проводив поєдинки так, аби зберегти моє "кришталеве підборіддя". Це основна мета. І, по-друге, робив все, аби нокаутувати суперника. У підсумку виходило так - у мене жодного пропущеного удару, а суперник на помості. У мене й у Віталія є величезний багаж технічних і тактичних знань плюс досвід. Тому коли мій брат виходить в ринг проти 30-річних хлопців (наприклад: Альберт Сосновськи, 31 рік - ідеальний вік для надважковаговика, чи Семюель Пітер), його досвід дається взнаки. І це в магазині не купиш.

У мене, так само, як і у Віталія, перемог нокаутом більше, ніж у Майка Тайсона чи Леннокса Льюїса. Цей факт говорить сам за себе. Я не буду змінювати свій стиль, буду, так само як і брат, продовжувати вигравати поєдинки з явною перевагою.

Ми ведемо здоровий спосіб життя, ми не вживаємо наркотики, алкоголь або тютюн, що також відбивається на здоров'я. Подивіться на Віталія - йому буде 39 років, а за рік буде сорок. Я ще не бачив брата у такій чудовій формі, як тоді, коли він рік тому бився проти Кріса Арреоли у Лос-Анджелесі. Хоча американець молодший за нього більш ніж на 10 років!  Це каже про здоровий дух у здоровому тілі і тактично-технічне оснащення спортсмена.

- Вам тричі за кар'єру доводилося повертатися після поразок. Такого не було у Віталія (Кличко-старший програвав двічі лише через травми - авт.). Ваш брат каже, що у вас і техніка, і удар сильніший. Що ви зробили, що стати кращим і непереможним?
- Якби у мене була можливість повернути час і уникнути тих поразок - я б нічого не змінював. Бо є прислів'я: "What does not kill me, makes me stronger" - "Те що не вбиває, робить сильнішим". Коли проходиш крізь невдачі, і розумієш свої помилки, аналізуєш їх, то стаєш тільки мудрішим і сильнішим. В жодному разі я не хочу, щоб таке повторилося у мене чи у Віталія. Тому ми стараємося зробити максимум для перемоги і концентруємося на своєму завданні на сто відсотків.

- Чого більше боїтеся - власної поразки чи поразки Віталія?
- Я думаю, що більше боюся, коли я знаходжуся у куті рингу, а мій брат проводить поєдинок.

- В куті рингу буває, що ви не погоджуєтеся з Фріцом Здунеком?
- Це командна робота. Фріц каже одне, оскільки він пройшов із Віталієм цілі тренувальні збори, вони працювали конкретно над особливостями суперника. А я лише доповнюю, бо знаю Віталія знаю краще, ніж Здунек. Ті легкі доповнення, які я можу зробити, я роблю. Але не всупереч думці або тактиці Фріца.

- Ви з Віталієм давно розділили двобої у датах. Допомагаєте один одному у підготовці до поєдинків?
- Ми намагаємося проводити час настільки ефективно, наскільки це можливо. Кожен покладається сам на себе і знає, що треба робити для успіху. Наприклад, поки Віталій на зборах, у мене немає часу бути присутнім у його тренувальному таборі. Оскільки є величезна кількість клопотів, якими треба займатися і "тримати руку на пульсі". Те саме робить і він, коли я готуюсь до свого поєдинку.

- Ви в боксі досягли абсолютно всього: олімпійський чемпіон, чемпіон серед професіоналів за різними версіями. Чим для вас зараз є бокс: улюбленою справою, метою життя чи щоденною роботою?
 - Я не кожного дня у боксерських рукавичках. Бокс як професійний спорт займає кілька місяців на рік, це не все моє життя.

- Звання абсолютного чемпіона світу є для вас стимулом для подальших звершень?
- Я не просто здобув свої титули. Я їх ще й відстоюю і кожного разу в рингу довожу, що по праву ними володію. І не забувайте, що в нашій колекції поясів не вистачає ще одного (титулу, яким володіє Девід Хей - ред.).

Читайте також:

Кличко домовився про бій з Повєткіним

Хей поставив Кличків на перше і друге місце

Хайден Панеттьєрі: кохаю Володю і дуже вболіваю за Віталія

Чемпіонський пояс Володимира Кличка буде анульовано

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: