Як "топлять" українських підводних плавців

Про проблеми підводного плавання України розповів головний тренер збірної України з підводного спорту Євген Яковлєв.

Підводне плавання - один з небагатьох видів спорту, яким Україна ще може пишатися. З року в рік наші спортсмени перемагають на різних турнірах, включаючи чемпіонати світу та Європи. Цього року вони привезли найвищі нагороди з головного старту чотириріччя – Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту.

Однак боротися українським чемпіонам доводиться не тільки з суперниками – "веселе життя" їм регулярно влаштовує... керівництво власної Федерації підводного спорту і підводної діяльності.

Докладніше про цю кричущу проблему розповідає головний тренер збірної України з підводного спорту Євген Яковлєв.

- Євгене, в чому суть проблем, що виникли в українському підводному спорті?
- Майже чотири роки тому на звітно-виборній конференції було обрано нове керівництво Федерації підводного спорту і підводної діяльності. Ми покладали на нього великі надії з розвитку нашого виду спорту. Однак протягом чотирьох років своєї "роботи" нинішнє керівництво знищує спорт замість того, щоб йому допомагати. Ми так і не маємо затвердженого плану розвитку підводних видів спорту в Україні, зникла прозорість у фінансах Федерації, всупереч рішенням вищого органу управління Федерацією не був прийнятий новий статут, не з'явилося жодного нового регіонального центру розвитку підводного плавання.

Зате ми отримали тоталітарну систему управління. Всіх успіхів (а вони в українського підводного плавання в ластах величезні – перемоги на чемпіонатах світу, Всесвітніх іграх і т.д.) ми домоглися не завдяки Федерації, а всупереч їй.

- У чому конкретно виражається протидія Федерації?
- Нам елементарно заважають виступати на турнірах, захищати спортивну честь України. Нинішнє керівництво Федерації регулярно ховає (!) від спортсменів запрошення на турніри, викреслює з заявок прізвища невигідних плавців і тренерів.

Тільки уявіть собі – приїжджаємо, наприклад, на Чемпіонат світу, а української команди взагалі немає в заявці на естафету. Або заявлена тільки частина спортсменів.

- Можливо це просто випадковість?
- Нічого подібного. Проблеми починаються кожного разу, коли приїжджаємо на міжнародні змагання. Якщо б це був одиничний випадок, можна було би послатися на чиюсь помилку. А так ми впевнені, що все це робиться навмисне.

Кожного разу, коли починається чемпіонат світу чи Європи, нас аж трясе: буде подана заявка чи ні? Ви можете собі це уявити? Витратити роки на підготовку, приїхати на, можливо, головний старт свого життя і дізнатися, що Федерація не подала заявку. Ми всі – спортсмени, тренери – вкладаємо всю душу в цей спорт. Але щоб поїхати на змагання потрібно просити людей, від яких просто потрібно поставити печатку.

- Можливо, Федерація у такий спосіб намагається економити?
- Найцікавіше, що ми навіть не просили у неї грошей. З усіх витрат на утримання збірної України на частку Федерації припадає не більше 2-3%. До того ж, керівництво Федерації не допускає до роботи контрольно-ревізійну комісію, що також показово.

- Як ставиться нинішнє керівництво Федерації до спортсменів?
- Наведу дуже красномовний приклад. У цьому році на Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту (як і Олімпіада, вони проводяться один раз на чотири роки) наша збірна здобула два золота, срібло та бронзу. Я прийшов до керівництва Федерації за клопотанням про нагородження наших чемпіонів державними нагородами, адже це не менший успіх, ніж перемога на Олімпійських іграх. Проте у відповідь почув "Не заслужили". Не дивно, що 90% спортсменів вкрай незадоволені керівництвом Федерації, а провідні плавці ставлять під сумнів свою подальшу участь у змаганнях.

- Чому ж спортсмени та тренери не переоберуть керівництво Федерації?
- Спортсменів просто не допускають до виборів. У нас є штатна збірна команда України – люди, які отримують зарплату, приносять країні медалі. Я вважаю, що члени збірної команди зобов'язані брати участь у звітно-виборних конференціях і голосувати при виборі керівництва. У цьому питанні ми хочемо йти шляхом Національного олімпійського комітету України. Там є чітке представництво тренерів, спортсменів, дитячо-юнацьких шкіл і т.д.

- Чому ж ви мовчали чотири роки?
- Тому, що без візи керівництва Федерації ми не змогли б поїхати ні на одні змагання. Але цього літа пройшов наш головний турнір – Всесвітні ігри, тому зараз у нас розв'язані руки, і ми можемо зайнятися тим, щоб навести хоч якийсь порядок. Якщо ми не зробимо цього зараз, то український підводний спорт опиниться на межі повного знищення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: