Яким буде оновлений стадіон у Києві

Вчора був проведений останній футбольний матч на "Олімпійському" перед його реконструкцією, яка повинна бути завершена у 2010 році.

НСК "Олімпійський"
До болю знайома картина... (Фото - Костянтин Клименко)
НСК "Олімпійський" з учорашнього дня знаходиться на реконструкції. 

"На днях пройшло засідання наглядової ради НСК "Олімпійський", де обговорювалася ця проблема. Реконструкція "Олімпійського" почнеться не пізніше першого кварталу наступного року. 

За основу буде взятий проект німецької фірми Hochtief, яка має великий авторитет в Європі і запропонувала оптимальний план реконструкції. 

За умови чіткої організації роботи ми не порушимо терміни, визначені UEFA", - сказав Віктор Корж, який склав з себе повноваження Міністра у справах сім'ї, молоді і спорту України.

НСК "Олімпійський"
Порожні трибуни НСК "Олімпійський". (Фото - Костянтин Клименко)
Він також відзначив, що питання про знесення будівель перед "Олімпійським", які суперечать правилам UEFA, вирішене позитивно. 

"Це питання практично вирішене. Є Указ Президента України, який забороняє будівництво торгового центру на території стадіону. Київський мер після довгих вагань і переговорів з керівництвом держави нарешті підписав розпорядження про знесення будівлі ТЦ "Троїцький", - відзначив в.о. міністра.

А тим часом гендиректор НСК "Олімпійський" Валерій Бугай в інтерв’ю газеті "СЭ в Украине" повідомив деякі деталі з приводу того, яким буде нове обличчя "Олімпійського".

Наводимо деякі витяги з інтерв'ю Валерія Бугая: 

• "Треба буде розбирати весь перший ярус, з його комунікаціями і системами. Зберігається другий ярус, що пов'язано з прагненням зберегти особливий олімпійський дух, який присутній тут з 1978 року". 

НСК "Олімпійський"
Деякі оновлювальні роботи на території НСК "Олімпійський" вже розпочалися. (Фото - Костянтин Клименко)
• "З першого березня ми повинні приступити до розбирання стадіону. Весь 2008 рік розбиратимемо нижній ярус, а до збірки нових конструкцій приступимо тільки в 2009 році". 

• "З'явиться друга кільцева дорога, через неї з верхнього ярусу можна буде виходити в парк. Природно, що потрапити на ярус стане можливо з вулиці Димитрова. 

До речі, парк, як і вся прилегла до НСК територія, облаштовуватиметься і, звичайно ж, не залишиться в такому плачевному стані, як зараз, коли, по суті, красивою в ньому залишилася одна лише назва - "ландшафтний парк". 

• "Ми вирішили наблизити трибуни - нижній ярус стане на три метри ближче до поля. До того ж, незрівнянно покращають умови перебування глядачів на стадіоні. Люди не бігатимуть по довколишніх вулицях у пошуках імпровізованих туалетів. 

НСК
Костянтин Клименко
НСК "Олімпійський" в очікуванні реконструкції. (Фото - Костянтин Клименко)
На "Олімпійському" будуть побудовані туалети європейського рівня, і буде їх, як мінімум, вдесятеро більше, ніж зараз. Глядачам, наприклад, східної трибуни, щоб потрапити туди, буде достатньо спуститися вниз по сходах. 

Крім цього, на кільцевій дорозі в розпорядженні вболівальників опиняться буфети в такій кількості, щоб не допустити створення черг". 

• "На східній трибуні ми спеціально, за проектом, відводимо для інвалідів сотню місць. Вони зможуть на колясках заїжджати прямо в свій сектор. Для інвалідів будуть відведені також окрема стоянка і два туалети в 10 метрах один від одного. Загалом, їх місця будуть облаштовані так саме комфортабельно, як і сектори інших уболівальників". 

• "Журналістам буде не менш комфортно, ніж VIP-персонам. А може, і більш комфортно! Для представників ЗМІ відводиться величезна ложа на 800 місць, з прес-центром, барами й усім, що необхідно для роботи. Журналісти отримають прекрасні умови для роботи під час матчів". 

• "Крім окремого паркінгу для інвалідів і стоянки для журналістів з VIP-персонами, передбачений паркінг і для рядових уболівальників". 

• "Стадіон буде повністю критим: дах і фасади - зі скла і легкого алюмінію, а значить, на ньому завжди буде тепло і затишно. Дах не закриватиме саме поле. Газон буде відкритий для сонця, що необхідне для трави. 

Крім того, мембрани, що становлять частину даху, просвічуються, і проміння проходить також через них. Додам, що будуть розроблені певні канали, що відповідають за продувку всієї території". 

• "Та і саме поле не мине оновлення. Воно буде абсолютно новим, адже нинішнє поле існує з 79-го року, майже 30 років! Ми встановимо нову дренажну систему, свіжа земля пройде спеціальну обробку, щоб в неї не потрапили грибки".
 

НСК "Олімпійський"
Верхній ярус НСК "Олімпійський". (Фото - Костянтин Клименко)
• "Сьогодні стадіон вміщує 83000, а після закінчення робіт залишиться 73 тисячі місць: 36500 будуть розміщені на верхньому ярусі, 31500 - на нижньому. Плюс загальна кількість VIP-місць досягне п'яти тисяч". 

• "Мавританський дворик накриють скляним куполом. Тут стоятимуть дві восьмиповерхівки і 12-поверхова будівля, яка в даний момент вже будується. 

У ньому розміщуватимуться роздягальні команд з інших видів спорту, медико-відновний центр, прес-центр, офіси для обслуговуючих стадіон служб. Правда, планується, що нам належатимуть тільки 40 відсотків приміщень, інші - у розпорядженні інвестора". 

• "Перед нами поставлена мета закінчити роботи до середини 2010 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: