Юрій Сьомін підбив підсумки невдалого для "Динамо" сезону

Юрій Сьомін підбив підсумки сезону, що завершився, і розповів про плани на міжсезоння.

27 травня у прес-центрі стадіону "Динамо" імені Валерія Лобановського відбулась прес-конференція головного тренера "Динамо" Юрія Сьоміна, на якій він підбив підсумки сезону, що завершився, і розповів про плани "Динамо" на міжсезоння.

- Спасибі, що зібралися. Думаю, це правильно навіть при невдачах підводити підсумки, тримати відповідь перед уболівальниками. Готовий відповісти на будь-які питання.

Ми почали роботу в січні, до кожного турніру ставилися з усією серйозністю, але що вийшло, Вам судити. Ми нікого не запросили, тому що я добре знав потенціал всіх хлопців. Січнева робота була добре проведена, і до початку сезону ми підготувалися дуже добре. Але були в нас не дуже хороші матчі. Дуже сильно підвела нас травма Михалика, а це дуже важливий гравець. Випав Нінкович, і нам його не вистачало. Був травмований Мілевський. У підсумку, нам постійно трохи чогось не вистачало - і з "Брагою", і з "Шахтарем". Що стосується чемпіонату, то у весняній частині ми набрали більше всіх очок, не підпустили "Металіст", але відрив був занадто великий.

Що стосується фіналу Кубка, то перший тайм ми провели в свою силу, але в другому таймі "Шахтар" мав перевагу за рахунок кращого індивідуального виконання. Єременко свій шанс не використав, а Едуардо використав. Не вистачило фізичних кондицій.

Нас критикували за програну гру в Маріуполі, але ми давали відпочити Даніло, не грав Попов, всього по тайму відіграли Шевченко, Ярмоленко, Мілевський і Кравець. Ми цю гру програли, і пішла якась кампанія проти нас. Але ми чесні перед уболівальниками. Нагадаю, що в мій перший прихід ми вели в Маріуполі 4:0, а закінчили 4:3.

Я нормально ставлюся до критики, але те, що творилося після гри в Маріуполі, це виходило за всякі рамки. Кожен намагався нас вкусити.

Про суддівство. До цього дня не знаю, чи був пенальті у грі з "Шахтарем", але така хвиля піднялася, що цей арбітр вже не судить. І така хвиля піднімається кожного разу! Але скажіть, в якому ще матчі помилки судді допомогли нам виграти! А третій гол у Маріуполі був забитий з офсайду! У фіналі Кубка був зірваний найчистіший вихід Шевченко один на один. Такі моменти не дуже прикрашають нашу лігу і наш футбол. Це ж не той фінал, який був у Росії, це "Динамо" - "Шахтар"!

Так, об'єктивно ми відстаємо від "Шахтаря", але ми бачимо свій шлях і робимо акцент на українських хлопцях. Згоден, що вони ростуть занадто повільно, але ми все одно в них віримо. У нас найбільша група українців. "Шахтар" комплектується ідеально. І ми теж повинні до цього прагнути.

Зараз команда йде у відпустку. Одні вийдуть 16 червня - 12 гравців, ще 10 вийдуть 21 червня, третя група - гравці молодіжки - отримають тиждень відпочинку. Якщо ми хочемо, щоб наші команди високо забиралися в єврокубках, повинні бути якісь пільги. Знову немає тижневого циклу, знову грати через 2 дні на третій. Ми вже з "Брагою" задихнулися через це. Ніякої немає пощади! Коли "Зеніт" грав у Кубку УЄФА, перенесли масу ігор, але вони виграли цей Кубок!

Якщо б у нас "Брагою" був тижневий цикл. "Брага" дійшла до фіналу, і їхні матчі переносили. У нас немає двох складів і у "Шахтаря" теж немає, грає група з 16-18 гравців.

- Ви згодні, що лава занадто коротка?
- Можливо, тут є і моя помилка, коли я не наважувався робити заміни, бачачи, що ми втрачаємо ініціативу. Ми відпускаємо Маграо і Тібу, який для нас дуже багато зробив. Хотіли його гідно проводити, але не вийшло. У вищому ступені порядний хлопець!

- Асатіані повертається?
- Ні. Він з листопада не грав. Центр оборони у нас укомплектований.

- Як форсувати підготовку молодих?
- Хлопці повинні зрозуміти, що їх час минає. Треба жорсткіше боротися за місце в основі. Ну, і працювати індивідуально. Ми проводимо велику роботу з Кравцем: фізично він виглядає добре, а забиває мало. Треба працювати! Нам потрібно купити 1-2 чоловіка, а ті, що є, здатні додати. Якщо додадуть 15-20%, у нас буде дуже хороша команда.

- Може, когось слід в оренду відправити?
- Проблема в тому, що за цією групою у нас йде провал.

- А Калитвинцев?
-
Він і так готується з нами, виходив з "Волинню". А ось за ним нічого немає. Самі знаєте, на якому місці дубль у нас знаходиться! Щось треба міняти в селекції. В "Динамо-2" немає гравців для першої команди. Немає таких хлопців, як Ярмоленко, Зозуля, Морозюк, Кравець, Олійник (зараз він у збірній). Може, вони додадуть.

- Наскільки складно буде подолати кваліфікацію у Лігу чемпіонів?
- Я вже торкнувся календаря. Треба створити умови. Нам може попастися команда високого рівня. Ми зараз займаємося селекцією, протягом 10-12 днів закриємо питання по одному гравцеві. Нам потрібен досвідчений гравець. Ви ж не готові чекати? Якщо вдасться, придбаємо гравця, який відразу буде грати і буде лідером. А виховувати треба своїх.

- Чому гравці не дають інтерв'ю ТК "Футбол"?
- Не знаю. Ви в собі поколупайтеся. Що ж Ви не показали момент з Шевченком? З "Іллічівцем"? Ми не скаржимося, але не треба нас знищувати.

- Як Ви поставилися до того, що команду звинуватили у договірному матчі?
- Це момент складний. Коли тебе незаслужено ображають, у хамській формі, і йде ціла кампанія, ні до чого хорошого вона не призведе. Шовковський написав листа, ніхто його до цього не примушував. У них просто дозріла своя думка. Виходить, що колишні гравці "Шахтаря" ведуть себе більш гідно, ніж колишні гравці "Динамо". Повинні всі разом бути. Цей клуб багато дав кожному з них.

- Навряд чи Яремченко матюкав б так своїх гравців, якщо б це був договірняк...
- Це взагалі маячня! Але кампанія така була. "Іллічівець" симпатизує "Шахтарю", який нам сенс їх залишати?! Але наш гравці мізками були у фіналі і у другому таймі вони не витримали.

- Ярмоленко додав, Кравець не може вийти на якийсь рівень. Може, потрібен психолог?
- З ними і так дуже багато працює Ігнатьєв. Також і Ребров як форвард. Дає багато вправ на завершення. Чистий психолог? Не думаю, що він нам потрібен. Нескінченно ми не будемо давати їм шанси. Вийшов Зозуля на 10 хвилин і добре спрацював, але це одиничний випадок. З "Волинню" ж чудово зіграла молодь.

- Що Ви очікуєте від фіналу Ліги чемпіонів?
- Це дві моїх улюблених команди і два тренери, які мені дуже подобаються. Буду вболівати за футбол. 15 років не пропускаю жодного фіналу.

- Чому гравці не вийшли на нагородження після фіналу?
- Нічого страшного не сталося. Ось таке загострення у "Динамо" з "Шахтарем"! Що стосується сутички Срни і Мілевського, це емоції. Не буде емоцій, не буде футболу. Я теж пішов у роздягальню, а пізніше ми вийшли. Це провина організаторів. Я привітав Срну та інших. А що зробив Хачеріді? Нормально він поводився. Вам буде не про що писати, якщо він буде спокійним.

- А футболку тільки Гусєв кидав...
- Ми винні перед уболівальниками, але занадто важкою була поразка.

- Де будуть збори?
- Як завжди, в Австрії, з 18 червня по 2 липня. Якщо буде турнір ВТБ, поїдемо на нього.

- Хто з воротарів піде в оренду?
- Хтось піде. Усі вони гарні, але без ігрової практики немає сенсу перебувати в команді.

- А Несмачний?
- Він обговорить це з президентом.

- Суарес і Теміле?
- Обидва травмовані. Теміле ще 2 місяці буде лікуватися. Суарес вже повністю адаптувався, відпускати його не збираємося, може, щось вийде.

- Дуже складно стало взяти коментарі у футболістів...
- Я згоден, що це неправильно. Ми повинні знаходити спільну мову, але насильно милий не будеш.

- А у Вас були конфлікти з пресою?
- Таке буває в усьому світі.

- Як Ви ставитеся до Суперкубка, який склад поставите на нього?
- Складно говорити. Залежить від молодіжного чемпіонату Європи. "Шахтар" - "Динамо" це завжди цікаво.

- Якщо купувати гравця влітку, то він потім півроку адаптуватиметься. Чи хочете Ви купити гравця ще до зборів?
- Гравці ж теж чекають кінця трансферного вікна. Здається, що хороший гравець, а приїжджає, але не може адаптуватися.

- І все-таки Мілевському треба було показувати червону картку...
- Треба подивитися перед цим, чому Мілевський так завівся. Швецов судив добре, а ось лайнсмен помилився. Він помірно давав попередження. Ну, трошки поштовхалися...

- Якщо школа не дає основі гравців, може, там щось не так?
- Не можу критикувати, тому що досконально не знаю питання. Може, просто невдалий випуск? Я бачу, як вони працюють, хороші хлопці, але, можливо, таланту їм не вистачає.

- Чому не бачили того Алієва, якого очікували побачити?
- Я теж розумію, що він багато пропустив, але не розумію, чому він до сих пір не набрав. Це його особиста проблема. Почасти вплинуло те, що він не забув заявлений на Лігу Європи. Сьогодні це тільки 50% того Алієва, який був. Якщо він цього не зрозуміє... Сподіваюся, що зрозуміє. Намагаємося з ним працювати. Хоча у двох іграх вийшов - два голи забив.

- "Динамо" два роки без трофеїв, за рахунок чого можна перевершити "Шахтар"?
- Ми повинні поліпшити ті компоненти, в яких він є сильнішим. У нас є перевага в якості українських гравців, у нас є готовність якісно підсилитися. Ми не здаємося, сповнені оптимізму, готові дати бій і повернути лідерство.

Спасибі уболівальникам! Але хотілося б, щоб вони підтримували нас і в звичайних матчах.

Нагадаємо, що "Динамо" виграло срібні медалі у чемпіонаті, дісталося до чвертьфіналу Ліги Європи і до фіналу Кубка України, де поступилося "Бразі" і "Шахтарю" відповідно.

Читайте також:

"Динамо" вимагає вибачень від Саленка за "договірняк" (відео)

Заваров: "Динамо" просто морально розклалося

Юссуф: в наступному чемпіонаті "Динамо" виправить ситуацію

Суркіс пообіцяв у новому сезоні інше "Динамо"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: