Ющенко: нема чим фінансувати Євро-2012

Під головуванням Віктора Ющенка відбулася нарада з питань фінансування заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням в Україні Євро-2012.

Під головуванням Президента України Віктора Ющенка відбулася нарада з питань фінансування заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Глава держави констатував – на сьогодні бюджетне фінансування, на жаль, залишається слабким – до кінця року залишилось три місяці, а рівень виконання передбачених у Стабілізаційному фонді бюджету видатків на фінансування Державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні Євро-2012 становить лише 27%.

"Мене не задовольняє рівень фінансування в рамках закону про бюджет 2009 року заходів і об’єктів Євро-2012. 27% фінансування за 9 місяців – це нікудишнє виконання закону про бюджет", - наголосив Президент.

Президент звернув окрему увагу на той факт, що видатки на будівництво, реконструкцію і ремонт автодоріг загального користування профінансовані лише на 11,5% - при тому, що належна розбудова доріг є невід’ємним компонентом підготовки до Євро-2012. "Якщо його не буде – нам не бачити того позитивного рішення, яке ми очікуємо у листопаді", - зазначив Президент.

"Я кожен день по телевізору чую про стовідсоткове виконання бюджету, у мене виникає запитання до уряду – чому стовідсотково не фінансується Євро-2012? Десь є велика неправда – або не виконується бюджет, або уряд ігнорує закон про бюджет 2009 року. Очевидно, неправда у першому: бюджет не виконується і нема чим фінансувати", - сказав Ющенко.

Вочевидь, зазначив він, йдеться про відсутність відповідних планових поступлень до бюджету, які скоротилися від рівня попереднього року на 30%. "І це є пряма загроза, перш за все, фінансуванню інфраструктури Євро-2012", - додав пан Ющенко.

Президент висловив переконання, що за існуючих умов єдина можливість забезпечити фінансування заходів, пов’язаних з підготовкою та проведенням Євро-2012 - це реалізація напрацьованих спільно схем – Міністерства фінансів, НБУ тощо. "Ми не говоримо про включення станка НБУ, про механізм, який принесе безконтрольне формування емісії, втрату стабільності курсу і підвищення інфляції", - особливо наголосив Ющенко.

За його словами, йдеться про необхідність стимулювання банків, що мають надлишкову ліквідність до участі у фінансуванні об’єктів Євро-2012 шляхом придбання ОВДП цільової емісії та векселів для фінансування дорожнього будівництва.

"Знайти відповідь як підтримати те, що не може профінансувати уряд – це задача сьогоднішньої наради. Я переконаний, що цей механізм вже на поверхні, що він зрозумілий, що ми можемо знайти компроміс", - відзначив Президент.

За результатами наради учасники погодили першочергові дії, необхідні для забезпечення фінансування підготовки до Євро-2012 в належних обсягах і домовилися про здійснення першого траншу такого фінансування вже на початку наступного тижня.

Додамо, що у нараді взяли участь віце-прем’єр-міністр Іван Васюник, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, заступник міністра фінансів Володимир Матвійчук, керівник Державної служби автодоріг Вадим Гуржос, заступник Глави НБУ Павло Сенищ, заступник Глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук, керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента Роман Жуковський.

Читайте також:

У 2010 році буде виділено 12,3 мільярдів гривень на Євро-2012

УЄФА затвердить чотири українські міста на Євро-2012

Ющенко вдруге заборонив фінансувати Євро-2012

Євро-2012: УЄФА не вірить у Львів

ВідеоЮщенко про фінансувати Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: