Ющенко: Україна має внутрішні ресурси на підготовку до Євро-2012

Президент констатував прогрес у підготовці до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Віктор Ющенко
Ющенко впевнений, що Україні вистачить внутрішніх коштів на підготовку до ЧЄ-2012
Під головуванням Президента України Віктора Ющенка у Києві 28 вересня відбулося засідання Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу.

Президент констатував прогрес у підготовці до проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Віктор Ющенко зауважив, що вже багато що зроблено, у першу чергу, в сфері побудови спортивної інфраструктури.

"Україна має той прогрес, який робить оптимістичні прогнози по фінальній частині Євро-2012, включаючи і проведення фінального матчу у місті Києві", – сказав глава держави.

Віктор Ющенко додав, що прогресу досягнуто у підготовці готельної інфраструктури. "Тут оцінки УЄФА змінилися на краще. Ми, по суті, перейшли на інший режим відносин з УЄФА у даному питанні", – сказав президент.

Водночас він наголосив, що багато проблем створює низький рівень фінансування Державної цільової програми з підготовки та проведення Євро-2012. "Проблем немало, починаючи з того, що сама програма профінансована з бюджету на рівні 27%, а якщо взяти будівництво і реконструкцію доріг, то на 11%. Очевидно, це накладає непрості обставини, якщо ми говоримо про реалізацію плану підготовки до Євро", – сказав Ющенко.

Ющенко заявив, що внутрішній фінансовий ринок України володіє достатнім ресурсом для здійснення проектів у рамках підготовки чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

"У мене є глибоке переконання, що ресурс внутрішній, а під деякі інструменти, гарантовані урядом, і ресурс зовнішній, у нас є", - сказав Ющенко.

Ющенко уточнив, що відповідні кошти можуть бути залучені за умови проведення конструктивного діалогу Уряду та Міністерства фінансів зокрема та Національного банку з банківськими установами України та філіями закордонних банків, які працюють на українському ринку. Президент констатував, що до такої співпраці щодо фінансування Євро-2012 спонукає безпрецедентна ситуація, яка склалася з виконанням бюджету.

Глава держави при цьому висловив категоричне застереження щодо неможливості здійснення Національним банком неконтрольованої емісії. Саме такий спосіб фінансування дефіциту Державного бюджету під гаслами фінансування підготовки до проведення Євро-2012 пропонувався законом, що був заветований Президентом України.

За словами Президента, необхідно врахувати той факт, що Національний банк має зобов’язання щодо розміру монетарних агрегатів, а також "стелю" по золотовалютним резервам. Відтак, при виборі способу фінансування підготовки до Євро-2012 необхідно в першу чергу забезпечити дотримання цих показників.

Віктор Ющенко підкреслив, що консолідація зусиль всіх, причетних до підготовки, дозволяє рухатись по багатьох проектах в рамках зобов’язань, взятих Україною перед виконкомом УЄФА.

Читайте також:

Ющенко: нема чим фінансувати Євро-2012

Ющенко вдруге заборонив фінансувати Євро-2012

Ющенко вимагає від Черновецького фінал Євро-2012

ВідеоЮщенко про фінансування Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: