Ющенко ветував виділення 10 мільярдів на підготовку до Євро-2012

Президент вважає, що виділення такої суми підірве стабільність НБУ і сумнівається, що кошти витратять за призначенням.

Президент Віктор Ющенко застосував право вето до закону, яким Верховна рада зобов'язала Нацбанк перерахувати 9,8 млрд гривень до державного бюджету на підготовку об'єктів до проведення чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Про це повідомив керівник головної служби Секретаріату президента із соціально-економічного розвитку Роман Жуковський.

"Президент України застосував право вето до закону про внесення змін до держбюджету, яким передбачалася авансова сплата Національним банком до держбюджету 9,8 млрд гривень. Законом передбачалося, що ці кошти можуть бути направлені на фінансування державних програм із підготовки до проведення чемпіонату Європи з футболі", - сказав він.

Жуковський зазначив, що президент скористався правом вето, тому що НБУ в час кризи необхідно формувати резерви. Інший мотив президента полягає в тому, що він не виключає, що за підсумками 2009 року Нацбанк "може зафіксувати збитки". За його словами, якщо НБУ фіксує збитки, то держбюджет має їх відшкодувати.

Він констатував що НБУ загалом не повинен фінансувати дефіцит бюджету. "Така ситуація суперечить ст.15 Бюджетного кодексу", - сказав він.

За словами Жуковського, Ющенко сумнівається, що ці 9,8 мільярдів будуть використані за призначенням. Практика застосування коштів зі Стабфонду свідчить про нецільове їх використання, зазначив він.

Він заявив, що кошти зі Стабфонду вже використовувались "на фінансування поточних потреб". Натомість, Ющенко пропонує розробити схему, яка б забезпечила фінансування підготовки до Євро-2012 із залученням українських комерційних банків, які на сьогодні мають вільну ліквідність. За такою схемою, сказав він, відбувається фінансування будівництва стадіону у Львові.

Нагадаємо, 1 липня Рада зобов'язала Нацбанк перерахувати 9,8 млрд гривень у держбюджет на підготовку об'єктів до проведення чемпіонату Європи.

Віктор Ющенко раніше називав ідею профінансувати підготовку до Євро-2012 за рахунок емісії в обсязі 9,8 мільярда гривень неприйнятною. На його думку, це позбавляє Національний банк незалежності і спонукає його до управління у своїй діяльності мотивом максимізації прибутків установи.

Варто зазначити, що за даними глави держави фінансування забезпечення підготовки до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи фактично зупинене. За І квартал 2009 року рівень фінансування склав 5,2%, за І півріччя - трохи більше 7%.

Читайте також:

Фінансування Євро-2012 скорочено майже на чверть

Україна зупинила фінансування до Євро-2012

Литвин: Євро-2012 залишиться для України блакитною мрією

ВР: при реконструкції "Олімпійського" процвітає корупція

ВідеоНа Євро-2012 кошти не виділять

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: