Ющенко вимагає від Черновецького фінал Євро-2012

Президент наголосив, що на Київ покладено особливі сподівання та відповідальність у контексті проведення Євро-2012.

Президент України Віктор Ющенко обговорив з головою Київської міської держадміністрації Леонідом Черновецьким комплекс питань, пов'язаних із ходом підготовки столиці до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

У зустрічі також взяли участь Віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, Глава Секретаріату Президента Віра Ульянченко, Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, заступник Глави Секретаріату Юрій Богуцький, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, секретар Київської міської ради Олесь Довгий.

Президент наголосив, що на Київ покладено особливі сподівання та відповідальність у контексті проведення Євро-2012 - адже саме головна арена столиці України НСК "Олімпійський" претендує на прийняття фінального матчу чемпіонату.

"Ми виходимо з установки, що фінал Євро-2012 повинен пройти в Києві. Менше завдання я не ставлю", - підкреслив Віктор Ющенко.

Саме тому, як відзначив Ющенко, існує нагальна потреба докладно розібрати всі ключові проблеми, які виникають навколо підготовки спортивної інфраструктури, розміщення, аеропорту тощо.

Доповідаючи Президентові про хід підготовки Києва до Чемпіонату та основні проблемні моменти, Віце-прем'єр-міністр Іван Васюник нагадав про травневе рішення Виконкому УЄФА, відповідно до якого Київ отримає статус міста, де буде проведено фінальний матч ЄВРО-2012, за умови виконання до 30 листопада 2009 року вимог щодо підготовки стадіону, інфраструктури аеропорту, закладів розміщення та об'єктів транспортної інфраструктури.

Віце-прем'єр особливо наголосив на важливості остаточного визначення з відповідальними за реалізацію тих чи інших завдань у столиці.

Проблема "Олімпійського"

За словами Васюника, наразі основною проблемою із головною спортивною ареною країни є підготовка прилеглої до стадіону території, де має бути облаштована так звана зона гостинності.

Проблема в тому, сказав він, що "протягом тривалого часу реалізовувався план відчуження величезного масиву ділянок" навколо НСК "Олімпійський" - у порушення відповідного Указу. В результаті дві ділянки загальною площею близько 8 га (де власне має розміститися "зона гостинності") за рішеннями Київради передані в оренду.

Водночас віце-прем'єр зазначив, що ця проблема може вирішитися у зв'язку з прийняттям днями у Верховній Раді закону про підготовку до фіналу ЄВРО-2012, однією зі статей якого передбачено можливість викупу на договірній основі або в разі відмови власника - примусового відчуження об'єкту права приватної власності з мотивів суспільної необхідності для забезпечення проведення чемпіонату. Цей закон, вочевидь, днями поступить на підпис Президента і "це дасть можливість і Київській міській раді, і Кабміну відповідно до повноважень приймати рішення", - сказав Васюник.

Пан Васюник також повідомив, що 10 червня на засіданні Кабміну відповідно до підписаного Президентом доручення Координаційної ради з питань підготовки до Чемпіонату вноситиметься блок питань, серед яких одне з найважливіших - затвердження типу будови НСК із фіксацією в тому числі кошторисної вартості цього проекту.

За словами Васюника, українська сторона має надати УЄФА свої фінансові підтвердження щодо стадіону до 31 липня.

Проблема аеропортів

Президент також був поінформований про ситуацію з підготовкою до ЄВРО-2012 аеропортів - як основного - "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", так і допоміжного - Комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Київ (Жуляни)". За словами Васюника, відставання по графіку будівництва термінального комплексу "D" аеропорту "Бориспіль" наразі вже становить близько п'яти місяців. Натомість решта робіт в аеропорті відбуваються за графіком.

Щодо аеропорту "Жуляни", то відповідно до договору, підписаного між Мінтрансом і КМДА, "міністерство практично виконало свою частину зобов'язань з підготовки смуги", за Київською міськдержадміністрацією натомість залишається проектування та реконструкція термінальної частини. Віце-прем'єр нагадав, що відповідні реконструкційні роботи мали розпочатися ще з квітня - відтак наразі керівництво міста має взяти під свій контроль надолуження графіку.

Проблема готелів

Особливе занепокоєння на сьогодні викликає питання розміщення гостей Євро-2012, яке повністю належить до компетенції КМДА. Васюник нагадав, що УЄФА вимагає для проведення фіналу ЄВРО-2012 в Києві 1950 номерів у п'ятизіркових готелях, 4950 - у чотиризіркових та 400 - у тризіркових. Натомість наразі йдеться про наявність лише 188 п'ятизіркових та 905 чотиризіркових при 2784 тризіркових.

"Ми маємо дуже повільний темп підписання угод з п'яти- і чотиризірковими готелями... Ці темпи не можуть нас задовольнити", - повідомив Іван Васюник, додавши, що до 31 серпня Україна має прозвітувати УЄФА про готовність прийняти відповідну кількість VIP-гостей і спонсорів чемпіонату.

Читайте також:

Україна на межі втрати Євро-2012

Суркіс просить Ющенка заспокоїти Одесу та Дніпропетровськ

Ющенко вимагає відповідально готуватися до Євро-2012

Ющенко знайшов гроші на будівництво євростадіону у Львові

Дніпропетровськ не буде платити податки, якщо йому не дадуть Євро-2012

ВідеоЮщенко про фінал Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: