Доній влаштував інтелектуальну провокацію для фанів (відео)

Нардеп Олександр Доній заявив, що бутафорський закон повинен був ініціювати дискусію між клубами, фанатським рухом і органами правопорядку.

Квитки на футбольні матчі продаватимуться тільки за наявністю документа, що засвідчує особу, а за членство в неофіційних фан-клубах засуджуватимуть до семи років позбавлення волі. Такі норми містить в собі новий законопроект України "Про заходи безпеки під час проведення змагань серед професіональних футбольних клубів, "який був зареєстрований минулого тижня народним депутатом від НУ-НС Олександром Донієм.

Безлади на футбольних стадіонах завжди були і будуть. Боротися з фанатськими безладами безуспішно намагаються в багатьох країнах (Україна фанатська на фоні буйних Англії, Туреччини чи тієї ж Росії – пансіон благородних дівчат). Проте ніде не додумалися здійснювати цю боротьбу в такій смішній і незграбній формі, як це роблять діячі української Верховної Ради.

Умови, пропоновані в законопроекті для любителів футболу, більше змахують на розпорядок дня в концтаборі, ніж на правила культурного відпочинку. Згідно опальному документу, щоб відвідати виїзний матч своєї команди, використати атрибутику професійного футбольного клубу, необхідно бути членом офіційного фан-клубу, а будь-які інші дії з підтримки улюбленої команди забороняються.

Як забороняється вболівальникам і розпалювання факелів, використовування грубих, нецензурних, образливих виразів, жестів, пісень, політичної пропаганди, а також застосування погроз та залякування, дискримінація футболістів, тренерів, арбітрів, інших офіційних осіб та глядачів за національною ознакою або кольором шкіри; вболівати стоячі на кріслах, та наступати на них.

За порушення цих правил, на основі відеоспостереження та інших засобів, порушників не будуть пускати на стадіон терміном від 1 до 30 років…

Не дивно, що даний законопроект одразу ж визвав обурення фанів. Один з них на фанатському форумі резюмував думку уболівальників щодо законопроекту Донія: "Усе можна звести до одного пункту – "Заборонено все. В разі появи на трибунах – розстріл на місці з конфіскацією майна"…

Але згодом виявилося, що депутат удався до реєстрації закону з наперед нездійсненними нормами лише для того, щоб викликати дискусію між клубами, фанатським рухом і органами правопорядку, про що сам і заявив. Інакше, за словами Донія, ініціатива пройшла б непоміченою. "Метою даного законопроекту було провокування осмислення і усвідомлення геть незадовільної ситуації щодо порядку на трибунах, а також щодо зростання насильства як на стадіонах, так і поза ними", – сказав Доній.

Але інтелектуальна провокація Донія, на жаль, поки що визвала не ту реакцію, на яку розраховував Доній. У заяві у відповідь футбольні уболівальники запропонували підсилити контроль над діяльністю елітних народних депутатів. Фани підкреслюють, що "останні події у Верховній Раді показують, що хвиля корупції, українофобії і ненависті корумпованої еліти до трудящих розповсюджується".

Отже, цілком очевидно, що проблема є не в самому фанатському русі, а в рівні агресії усього українського суспільства.

ВідеоФутбольний матч перетворився на бійку

ВідеоЯк уникнути бійок фанів на футболі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: