Доній влаштував інтелектуальну провокацію для фанів (відео)

Нардеп Олександр Доній заявив, що бутафорський закон повинен був ініціювати дискусію між клубами, фанатським рухом і органами правопорядку.

Квитки на футбольні матчі продаватимуться тільки за наявністю документа, що засвідчує особу, а за членство в неофіційних фан-клубах засуджуватимуть до семи років позбавлення волі. Такі норми містить в собі новий законопроект України "Про заходи безпеки під час проведення змагань серед професіональних футбольних клубів, "який був зареєстрований минулого тижня народним депутатом від НУ-НС Олександром Донієм.

Безлади на футбольних стадіонах завжди були і будуть. Боротися з фанатськими безладами безуспішно намагаються в багатьох країнах (Україна фанатська на фоні буйних Англії, Туреччини чи тієї ж Росії – пансіон благородних дівчат). Проте ніде не додумалися здійснювати цю боротьбу в такій смішній і незграбній формі, як це роблять діячі української Верховної Ради.

Умови, пропоновані в законопроекті для любителів футболу, більше змахують на розпорядок дня в концтаборі, ніж на правила культурного відпочинку. Згідно опальному документу, щоб відвідати виїзний матч своєї команди, використати атрибутику професійного футбольного клубу, необхідно бути членом офіційного фан-клубу, а будь-які інші дії з підтримки улюбленої команди забороняються.

Як забороняється вболівальникам і розпалювання факелів, використовування грубих, нецензурних, образливих виразів, жестів, пісень, політичної пропаганди, а також застосування погроз та залякування, дискримінація футболістів, тренерів, арбітрів, інших офіційних осіб та глядачів за національною ознакою або кольором шкіри; вболівати стоячі на кріслах, та наступати на них.

За порушення цих правил, на основі відеоспостереження та інших засобів, порушників не будуть пускати на стадіон терміном від 1 до 30 років…

Не дивно, що даний законопроект одразу ж визвав обурення фанів. Один з них на фанатському форумі резюмував думку уболівальників щодо законопроекту Донія: "Усе можна звести до одного пункту – "Заборонено все. В разі появи на трибунах – розстріл на місці з конфіскацією майна"…

Але згодом виявилося, що депутат удався до реєстрації закону з наперед нездійсненними нормами лише для того, щоб викликати дискусію між клубами, фанатським рухом і органами правопорядку, про що сам і заявив. Інакше, за словами Донія, ініціатива пройшла б непоміченою. "Метою даного законопроекту було провокування осмислення і усвідомлення геть незадовільної ситуації щодо порядку на трибунах, а також щодо зростання насильства як на стадіонах, так і поза ними", – сказав Доній.

Але інтелектуальна провокація Донія, на жаль, поки що визвала не ту реакцію, на яку розраховував Доній. У заяві у відповідь футбольні уболівальники запропонували підсилити контроль над діяльністю елітних народних депутатів. Фани підкреслюють, що "останні події у Верховній Раді показують, що хвиля корупції, українофобії і ненависті корумпованої еліти до трудящих розповсюджується".

Отже, цілком очевидно, що проблема є не в самому фанатському русі, а в рівні агресії усього українського суспільства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: