Залишається рівно рік до Олімпіади в Пекіні

Олімпійські ігри на думку голови МОК Жака Роґґе, повинні багато що поміняти в економіці і політиці Китаю.

Президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роґґе заявив, що Китай вже почав серйозну підготовку до проведення Олімпійських ігор, старт яких намічений на 8 серпня 2008 року.

Проте голова МОК висловив і побоювання з приводу проблем, що існують в країні, - зокрема, забрудненості повітря в Пекіні.

Протест жителів Тибету
Протест жителів Тибету, що живуть у вигнанні, проти проведення пекінської Олімпіади.
За словами Роґґе, турбота про здоров'я спортсменів залишається пріоритетом для організаторів Ігор. Президент МОК відзначив, що деякі зі змагань, що проводяться на відкритому повітрі, можуть бути відкладені через забруднення повітря, що перевищує норму.

Китайські правозахисні організації за рік до початку Олімпійських ігор заявили про свою заклопотаність використанням в КНР дитячої праці.

Іншими проблемами, на які наголошували правозахисники ще до оголошення Пекіна столицею Олімпіади-2008, є політика Китаю в Тибеті і звинувачення країни у продажу зброї Судану.

Міжнародна правозахисна організація "Хьюман Райтс Вотч" звинуватила китайські власті в перешкоді роботі журналістів і закликає Міжнародний олімпійський комітет добиватися від Пекіна дотримання правил роботи преси.

В даний час в КНР знаходяться під арештом близько 100 співробітників ЗМІ, так званих "кібер-дисидентів" і борців за свободу слова, повідомляють "Репортери без кордонів". Організація вимагає їх звільнення, так само як і припинення цензури в ЗМІ і Інтернеті.

Відлік часу
Також проти Олімпіади протестують і жителі Тибету. Сьогодні близько 10 тисяч індійських жителів Тибету провели демонстрацію в Нью-Делі, розмахуючи прапорами і викрикуючи речівки, направлені проти проведення Олімпіади-2008 в Пекіні.

Як повідомляє Reuters, жителі Тибету вимагають встановлення цивільної рівності і припинення утиску Китаєм жителів Тибету.

"Суть Олімпіади в рівності, але у нас у Тибеті її немає", – сказав президент Молодіжного Конгресу Тибету Калсанг Годрукпа, що організував акцію. "Китай не гідний проводити Олімпіаду, поки не дасть свободу Тибету", – додав він.

Проте, кажучи про підготовку Китаю до Олімпіади, президент МОК висловив надію, що проведення Ігор у Пекіні позитивно відіб'ється на житті країни.

"Ми віримо, що за останні шість років Олімпіада зробила благотворний вплив на безліч областей, такі, як освіта, регулювання діяльності ЗМІ і екологічні стандарти", - сказав Роґґе. - Привнесення олімпійських цінностей в свідомість однієї п'ятої частини населення земної кулі є, ймовірно, найважливішим проектом в історії Олімпіади".

Репетиція Олімпіади в Пекіні
BBC
А тим часом сьогодні на центральній площі Пекіна відбувається барвисте шоу-святкування вступу Китаю до останнього передолімпійського року.

Шоу розпочалося за годину до "критичної" відмітки о 20 годині за місцевим часом (15.00 за київським). Саме в цей час рівно через рік в Пекіні відкриється Олімпіада.

Пряму трансляцію з площі ведуть всі центральні телеканали КНР. Періодично йдуть "картинки" з інших міст Китаю, де через рік стартують Олімпійські змагання (Цинадао, Цинхуандао, Шеньян, Тяньцзінь, Шанхай). 

Першу годину шоу найвідоміші співаки Китаю виконували популярні і класичні твори. За десять-п'ятнадцять хвилин до 20 години прозвучала головна пісня сьогоднішньої дати і майбутнього року - понад 100 виконавців заспівали спеціально написану з цієї нагоди пісню "Ми готові". 

Потім на сцену піднявся відомий актор Джекі Чан і маленька пекінська дівчинка, що залишилася невідомою. На знак свята і радості, як пояснила ведуча, вони підняли над собою великий червоний ліхтар.

О 20 годині на площі був запущений феєрверк і шоу продовжилося традиційними китайськими танцями. На площі присутні керівники КНР, президент Міжнародного олімпійського комітету Жак Роґґе та інші спеціально запрошені гості.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: