Збірна Сенегалу у скандальному переграванні здобула путівку на ЧС-2018

"Леви" стали 24-ю командою, яка буде грати на світовій першості.

Збірна Сенегалу у грі 5-го туру відбіркового етапу африканської зони перемогла ПАР із рахунком 2:0.

Гості забезпечили собі перемогу ще у першому таймі, коли голи у виконанні Діафра Сахо та Тамсана Мкхізе, який оформив автогол, дозволили здобути комфортну перемогу, а з нею й три бали. Таким чином, перегравши суперника, Сенегал за тур до кінця кваліфікації зумів забронювати за собою участь на чемпіонаті світу, який у 2018 році відбудеться у Росії.

Цікавий той факт, що це протистояння неодмінно увійде до історії світового футболу. Річ у тому, що ця гра від самого початку відбулася у середині листопада 2016 року та завершилася перемогою ПАР із рахунком 2:1. Проте, в одному з епізодів тієї зустрічі, головний арбітр побачив якимось дивним чином гру рукою з боку футболіста гостей, за що у підсумку призначив пенальті.

Через деякий час ФІФА провела власне розслідування та дійшла до висновку, що матч потрібно перегратиа самого суддю - пожиттєво дискваліфікувати за, відверто, "лівий" пенальті.

Як бачимо, поєдинок все ж відбувся, а Сенегал став 24-ю командою, яка відправиться на Мундіаль. Раніше "леви" грали на чемпіонатах світу лише одного разу - у 2002 році, де вони дійшли до чвертьфіналу.