Збитковим клубам буде заборонено грати у єврокубках

З сезону 2013/1014 на європейські футбольні клуби, які будуть збитковими, почнуть накладатися відповідні санкції.

Європейський футбольний союз (УЄФА) буде жорстко боротися зі збитковістю в футболі. Про це було вкотре наголошено на прес-конференції, що відбулася у штаб-квартирі УЄФА в Ньоні. Президент УЄФА Мішель Платіні разом із очільником Асоціації європейських клубів (АЄК) Карлом-Хайнцем Румменігге розповіли про основні складники концепції фінансового "фейр-плей" для стабільності клубного футболу.

Концепція фінансового "фейр-плей" запроваджуватиметься поетапно - впродовж трьох років, після чого стане обов'язковою для виконання з початку сезону-2013/14. Саме з того часу на клуби, які не будуть дотримуватись основного пункту статуту - "беззбитковості" - почнуть накладатися відповідні санкції.

Відповідно до концепції фінансового "фейр-плей" і прийнятим нормам, клуби повинні збалансувати рахунки, не витрачати більше, ніж заробляють, а також виконувати в строк зобов'язання перед гравцями, органами влади й іншими клубами. Крім того, всі команди будуть зобов'язані надати інформацію про своє фінансове планування.

"Це складний проект, проте, на мою думку, він є життєво необхідним для майбутнього футболу, - зазначив Мішель Платіні. - Фінансовий "фейр-плей" ставить за мету не створити клубам додаткових проблем, а, навпаки, допомогти їм виплутатися зі складної ситуації, в якій багато з них не мають можливості плідно впроваджувати свої моделі розвитку".

"Любителі футболу не зацікавлені в тому, щоб клуби, які є частиною європейської футбольної спадщини, зникали через нераціональне управління. Ми мусили втрутитися в ці процеси, що й зробили," - заявив керманич європейського футболу.

Він також підкреслив, що УЄФА потрібно буде мати достатньо мужності, щоб застосовувати необхідні санкції до клубів, які не впораються з поставленими перед ними вимогами.

Концепція та пов'язані з нею заходи були запроваджені за підтримки головних учасників європейського футболу - клубів.

"Я підтримував цю ідею з моменту її виникнення, бо вже тоді було зрозуміло, що європейський футбол рухався у хибному напрямку з фінансової точки зору, - зауважив Карл-Хайнц Румменігге. - Настав час пригальмувати з витратами та привнести у клубний футбол більше розважливості".

Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно закликав клуби дотримуватись більшої фінансової дисципліни. Футбольні прибутки продовжували зростати - за підсумками 2009 року загальний дохід клубів вищих дивізіонів сягнув рекордних 11,7 мільярда євро. Втім, збільшення витрат спричинило чисті збитки у розмірі 1,2 мільярда євро - це майже вдвічі більше попереднього рекорду. Багато клубів витрачали величезні суми на зарплату футболістів. Загальна сума боргу, що утворився після трансферної діяльності, зросла до 2,2 мільярда євро. З них майже 800 мільйонів євро треба було виплатити не раніше, ніж через рік.

Фінансові аудитори висловили побоювання, що більше ніж восьма частина усіх клубів перебуває під загрозою. Клуби закликали почати готуватися до фінансового майбутнього та створити звітності. Їх просять жити у відповідності зі своїми фінансовими можливостями, а також приділяти достатню увагу інвестиціям в інфраструктуру та підготовку юних гравців.

"Я переконаний, що всі клуби, включаючи топ-команди Європи, докладуть усіх зусиль, щоб дотримуватись необхідних правил", - зазначив Карл-Хайнц Румменігге, який підкреслив негативний досвід клубів, що здобувають на основі спортивного принципу право змагатися у Лізі чемпіонів, а самі не в змозі брати участь у цьому турнірі через фінансову скруту.

"Якщо клуби не поважають волю європейського футболу, їхній супротив матиме наслідки, - додав Мішель Платіні. - Назад дороги немає".

Нагадаємо, що у травні 2010 року Виконавчий комітет УЄФА затвердив Статут клубного ліцензування та фінансового "фейр-плей", що був підтриманий усіма членами європейської футбольної родини. Саме у ньому були закладені вимоги та критерії для реалізації та функціонування фінансового "фейр-плей".

Читайте також:

Платіні виявився єдиним кандидатом на посаду президента УЄФА

Шуфрич припинив фінансувати "Закарпаття"

Чемпіонат України потрапив в топ-10 найсильніших футбольних ліг світу

"Шахтар" дорожчий за "Динамо" на 42 мільйони євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: