Знову політика втручається у спорт

У Палату представників Конгресу США внесені дві резолюції про бойкот Сполученими Штатами Олімпійських ігор у Китаї.

Національний стадіон
Чи буде представлена американська делегація на церемонії відкриття Олімпійських ігор у Китаї за рік?
Олімпійські ігри 2008 року у Пекіні цілком можуть повторити долю московської Олімпіади-80. Конгрес США підніс китайцям "подарунок" без одного дня за рік до старту ХХIX Літніх Олімпійських ігор, які повинні початися 8 серпня 2008 року у Пекіні. 

У Палату представників Конгресу США внесено відразу дві резолюції про офіційний бойкот Білим домом літніх Олімпійських ігор 2008 року у Пекіні через порушення прав людини в КНР, а також підтримки Китаєм режимів в Судані та Північній Кореї. 

Як повідомили в секретаріаті палати, обидві резолюції поступили в понеділок для подальшого розгляду і голосування в профільний комітет із закордонних справ палати представників конгресу. 

Пекін-2008
"Уряд США повинен вжити негайних  заходів щодо бойкоту літніх Олімпійських ігор у Пекіні у серпні 2008 року, якщо китайський режим не припинить здійснювати серйозні порушення прав людини відносно своїх громадян і не припинить підтримувати серйозні порушення прав людини відносно їх громадян урядами Судану, Бірми та Північної Кореї", - мовиться в тексті документа, авторами якого стала група конгресменів у складі восьми чоловік на чолі з конгресменом-республіканцем Даной Рорабейкер. 

В тексті іншої резолюції, автором якої виступила член палати представників Конгресу демократка Максин Уотерс, мовиться, що "президент США повинен оголосити бойкот Ігор-2008 у зв'язку з тим, що уряд Китаю підтримує режим в Судані і поставляє туди зброю і боєприпаси". 

Олімпіада
Відомо також, що резолюції не вимагають затвердження в Сенаті і у разі їх ухвалення не повинні підписуватися президентом США. Таким чином, вірогідність бойкоту США пекінської Олімпіади представляється вельми високою.
 
Правда, в тексті цього законопроекту записано, що президент може відмінити бойкот Олімпіади в Китаї у випадку, якщо "уряд КНР публічно визнає і засудить звірства, що мають місце у Дарфурі, припинить постачання будь-яких озброєнь, боєприпасів і іншого військового спорядження уряду Судану, а також зробить кроки по припиненню економічного співробітництва з урядом Судану і інвестицій до Судану". 

Нагадаємо, що раніше до бойкоту Ігор-08 активно закликала кандидат в президенти Франції Сеголен Руаяль. Головним об'єктом критики Руаяль була знову-таки підтримка Китаєм уряду Судану, який проводить етнічні чистки у Дарфурі. 

Нагадаємо, що США вже бойкотували одні олімпійські ігри. Американці і низка країн-членів НАТО, що підтримували їх, не привезли свої делегації на московську Олімпіаду 1980 року.
Причому, тоді про можливість бойкоту Ігор було вперше заявлено не за рік до старту змагань, а за півроку до їх початку. 

Приводом для бойкоту Ігор стало вторгнення радянських військ до Афганістану в кінці грудня 1979 року. Тодішній глава МОК лорд Кілланін намагався переконати американців і їх союзників послати свої делегації до олімпійської Москви, але ініціатори бойкоту були непохитні. 

Нинішній керівник олімпійського руху Жак Роґґе вважає за краще про бойкот не думати і можливостей вплинути на уряд Китаю поки не бачить: 

"Не варто забувати, що ми всього лише спортивна організація - не урядова. Ми не представляємо усі неурядові організації у світі. Ми, звичайно, поважаємо їх точку зору, ми захищаємо права людини, суспільні цінності, але, повторюся, ми не всевладні - ми спортивна організація", - говорив Роґґе ще за декілька годин до появи ініціатив Конгресу США. 

Вважаючи за краще уникати обговорення політичних проблем, Роґґе хвалить Китай за чудові темпи підготовки спортивних об'єктів - багато яких з них готовий прийняти Ігри вже зараз.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: